Niezwykły poród. Chora na COVID-19 kobieta urodziła dziecko, będąc w śpiączce

Niezwykły poród. Chora na COVID-19 kobieta urodziła dziecko, będąc w śpiączce
Fot. depositphotos.com
6 miesięcy temu
PAP/kb

W Wielkiej Brytanii doszło do niecodziennego porodu. Po cesarskim cięciu przyszła na świat dziewczynka, gdy jej chora na COVID-19 matka była w śpiączce.

Szczęśliwie obie zostały wypisane do domu.

BBC News informuje, że sytuacja była dramatyczna i mogła się skończyć zupełnie inaczej. W połowie styczniu 2021 r. 27-letnia Marriam Ahmed została przyjęta do szpitala w Cwmbran z powodu ciężkiego przebiegu choroby COVID-19. Chorowała też na astmę i wymagała tlenoterapii.

Kobieta była w 29-tygodiu ciąży, gdy lekarze postanowili poddać ją cesarskiemu cięciu. Trzeba było też wprowadzić ją w śpiączkę farmakologiczna i podłączyć do respiratora. Jak wspomina, nikt nie dawał gwarancji, że się obudzi, ani że przeżyje jej dziecko.

Poród przy użyciu cesarskiego nastąpił 18 stycznia. Dziewczynka ważyło zaledwie 1,17 kg, niewiele więcej niż torba cukru. Marriam wbrew obawom lekarzy obudziła się już następnego dnia. Nie była świadoma tego co się wydarzyło, że po raz drugi została matką (ma również 16-miesięcznego syna).

Nadal jednak jej stan był poważny. Dziecko, które urodziło, zobaczyła dopiero po upływie tygodnia. Wraz z córką, której nadała imię Khadija, opuściła szpital dopiero po upływie dwóch miesięcy. Dziewczynka dobrze się rozwija. Po upływie ponad trzech miesięcy od porodu waży prawie 4 kg.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Betty Drescher, John Drescher
24,43 zł
34,90 zł

Każdy dzień to okazja, żeby pokochać na nowo

Jedną z najtrafniejszych definicji miłości wypowiedział ktoś, kto miał za sobą wiele lat małżeństwa: „Miłość jest tym wszystkim, przez co się razem przeszło”.

John i Betty Drescherowie...

Skomentuj artykuł

Niezwykły poród. Chora na COVID-19 kobieta urodziła dziecko, będąc w śpiączce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.