Nowa kara dla jeżdżących po alkoholu. Praca w domu pogrzebowym

Nowa kara dla jeżdżących po alkoholu. Praca w domu pogrzebowym
(Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

Władze głównego miasta portowego Tajwanu Kaohsiung wprowadziły nowy rodzaj kary dla kierowców, którzy prowadzili auto po alkoholu. Będą oni pracować społeczne w domach pogrzebowych, zajmując się tam utrzymaniem czystości.

W grudniu 2021 r. mieszkańcami prawie trzymilionowego miasta Kaohsiung wstrząsnął wypadek, w którym pijany kierowca spowodował śmierć jednej osoby i obrażenia ciała u trzech innych. Skłoniło to władze metropolii do wprowadzenia nowej kary dla pijanych kierowców. Od teraz muszą oni pracować społecznie w domach pogrzebowych. Obcowanie ze śmiercią ma im uświadomić, do jakiej tragedii mogło doprowadzić ich nieodpowiedzialne zachowanie.

18 stycznia w urzędzie pogrzebowym Kaohsiung pojawiła się pierwsza grupa skazana na osobliwą karę. Liczyła 11 osób, aż 10 z nich to mężczyźni. Przydzielono ich do sprzątania kostnicy, chłodni i krematorium w jednym z domów pogrzebowych. Do odpracowania mieli cztery godziny.

Po odbyciu tej „pokuty” niefrasobliwi kierowcy zarzekali się w mediach, że praca w domu pogrzebowym była dla nich na tyle poruszającym przeżyciem, że już nigdy nie siądą za kierownicę pod wpływem alkoholu.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Nowa kara dla jeżdżących po alkoholu. Praca w domu pogrzebowym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.