Nowy pomysł władz Wenecji: zakaz siadania na ziemi i na schodach kościołów

Nowy pomysł władz Wenecji: zakaz siadania na ziemi i na schodach kościołów
(fot. unsplash.com / Ingeborg Gärtner-Grein)
PAP / kw

Plan wprowadzenia zakazu siadania na ziemi i na schodach w centrum Wenecji, zawarty w nowym rozporządzeniu policji i straży miejskiej wywołał dyskusje i różne oceny. To kolejny krok władz miasta w walce z brakiem dobrych manier wśród turystów.

W jednym z komentarzy w mediach podkreślono, że tak jak końca nie ma upadek dobrych obyczajów wśród turystów w Wenecji, tak nie ma też limitu dla następnych pomysłów, które chcą wprowadzić lokalne władze w trosce o godny wygląd ulic i placów, właściwe zachowanie turystów i poszanowanie zabytków.

Tym razem do regulaminu miejscowych służb porządkowych postanowiono włączyć przepis o zakazie siadania na ziemi, a także na stopniach kościołów i zabytkowych pałaców oraz innych historycznych budynków. Pomysł ten wywołał ożywioną dyskusję w radzie miejskiej, która musi zaaprobować nową wersję rozporządzenia.

"Nie można zabronić wszystkiego" - argumentuje opozycyjna centrolewica i apeluje, aby w takiej sytuacji ustawić ławki w centrum nad Canal Grande.

DEON.PL POLECA

Obowiązujące obecnie rozporządzenia też jest wyjątkowo surowe, bo zabrania wszelkich "pikników", czyli jedzenia prowiantu na schodach, schodkach, mostach i chodniku. Teraz nie będzie można tam również siadać.

Przewiduje się kary w wysokości od 50 do 500 euro; te najwyższe w przypadku powtórzenia się naruszenia przepisów. Ostatecznością ma być zakaz wstępu do miasta na wzór tego stadionowego.

Według prasy pomysł nowych przepisów to następny rozdział w coraz trudniejszych relacjach między Wenecją a masową turystyką.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nowy pomysł władz Wenecji: zakaz siadania na ziemi i na schodach kościołów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.