Paryż: Polska nie zorganizuje International Expo 2022 w Łodzi

Paryż: Polska nie zorganizuje International Expo 2022 w Łodzi
(fot. PAP / EPA / QUIQUE GARCIA)
3 lata temu
PAP / ml

Polska nie zorganizuje International Expo 2022 w Łodzi - ogłosiło w środę w Paryżu Międzynarodowe Biuro Wystaw (BIE). Wystawę zorganizuje stolica Argentyny - Buenos Aires. Polska w II turze głosowania zdobyła - 56 głosów, a zwycięska Argentyna - 62 głosy.

W środę w siedzibie Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w Paryżu podczas 162. sesji Międzynarodowego Biura Wystaw (franc. Bureau International des Expositions, BIE), które przyznaje prawa do organizacji wystaw i nadzoruje przygotowania do nich, ogłoszono, że krajem, który zorganizuje International Expo, czyli tzw. małe Expo, będzie Argentyna.

W pierwszej turze głosowania żaden z kandydatów (Argentyna, Polska, USA) nie uzyskał 2/3 głosów. Do drugiej tury głosowania zakwalifikowały się kraje z największą liczbą poparć - Argentyna i Polska.

Temat argentyńskiej wystawy to "Nauka, innowacja, sztuka i kreatywność na rzecz rozwoju człowieka. Przemysł kreatywny w konwergencji cyfrowej". Wystawę zaplanowano w teminie: 15 stycznia do 15 kwietnia 2023 roku.

International Expo to tzw. małe Expo, które odbywa się, co pięć lat pomiędzy światowymi edycjami wystaw i ma tematykę ograniczoną do jednego konkretnego problemu. W przypadku Łodzi ma być to "City Re:Invented", czyli rewitalizacja miast jako warunek rozwoju aglomeracji na świecie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Paryż: Polska nie zorganizuje International Expo 2022 w Łodzi
Komentarze (2)
16 listopada 2017, 10:47
Przy rządzie PiS i łamaniu prawa w Polsce przez rząd i Prezydenta oraz podkreślaniu, że polski Rząd ma głęboko .... idee i współpracę z UE nie powinniśmy się dziwić. Na Białorusi także Expo nie zorganizują.
WDR .
WDR .
16 listopada 2017, 01:33
Powiedzmy sobie szczerze: debata w PE dobiła Łódź. Wszystko dzieło "czł*nk*w PO".

Skomentuj artykuł

Paryż: Polska nie zorganizuje International Expo 2022 w Łodzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.