Po wycofaniu rosyjskich wojsk znad granicy Ukrainy: "Presja przyniosła efekt"

Po wycofaniu rosyjskich wojsk znad granicy Ukrainy: "Presja przyniosła efekt"
Ćwiczenia wojsk rosyjskich (fot. Gorodenkoff Productions OU / depositphotos.com)
PAP/mk

Wycofanie rosyjskich wojsk, gromadzonych w pobliżu granic Ukrainy, to efekt międzynarodowej presji, szczególnie na poziomie NATO - ocenił doradca prezydenta RP Paweł Sałek.

W czwartek minister obrony Rosji Siergiej Szojgu polecił, by siły dwóch okręgów wojskowych, Południowego i Zachodniego, powróciły na miejsca stałej dyslokacji. Szojgu mówił o tym na anektowanym Krymie, gdzie trwają ćwiczenia z udziałem 10 tysięcy żołnierzy. Wkrótce potem NATO wydało komunikat, w którym Sojusz oznajmił, że "wszelkie kroki zmierzające do deeskalacji ze strony Rosji są ważne i od dawna oczekiwane (...) NATO zachowuje czujność i będzie nadal uważnie obserwować nieuzasadnione gromadzenie sił zbrojnych Rosji na Ukrainie i wokół niej".

Prezydencki doradca Paweł Sałek, odnosząc się w TVP Info do sytuacji na wschodzie Ukrainy, ocenił, że "presja międzynarodowa na poziomie szczególnie NATO i polskie zabiegi dyplomatyczne, dały obecnie tę sytuację, że tam napięcie opadło i Rosja też zdecydowała się na wycofanie swoich wojsk z tamtego terenu".

Zdaniem Sałka "presja natowska i unijna odniosła efekt". "Dzisiaj widzimy, że sytuacja się stabilizuje w tamtym regionie" – powiedział.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Nesterowicz

Stary piecyk gazowy, stolik z ceratą w ciasnej kuchni, na balkonie wytarty taboret. Małe mieszkanie w małym bloku małego miasta. Choć mijają dekady, nic się nie zmienia. Niech nas jednak nie zwiedzie poczciwa kawa z...

Skomentuj artykuł

Po wycofaniu rosyjskich wojsk znad granicy Ukrainy: "Presja przyniosła efekt"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.