Szef ukraińskiej dyplomacji podziękował Stolicy Apostolskiej

Szef ukraińskiej dyplomacji podziękował Stolicy Apostolskiej
Fot. depositphotos.com
6 miesięcy temu
KAI /kb

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba wyraził wdzięczność Stolicy Apostolskiej i Jego Świątobliwości Papieżowi Franciszkowi za solidarność z Ukrainą, donosi Ukrinform powołując się na portal rządowy.

„20 kwietnia minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba odbył rozmowę telefoniczną z sekretarzem ds. stosunków z państwami w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej abp. Paulem Richardem Gallagherem" – czytamy.

Kuleba poinformował swego rozmówcę o wzroście obecności wojskowej Rosji wzdłuż granicy z Ukrainą, zaostrzeniu sytuacji bezpieczeństwa na tymczasowo okupowanych terytoriach Ukrainy i wzroście rosyjskiej dezinformacji.

„Dmytro Kuleba wyraził wdzięczność za solidarność Stolicy Apostolskiej i osobiście Jego Świątobliwości Papieża Franciszka z Ukrainą i wsparcie w okresie, gdy nasze państwo przeciwstawia się zbrojnej agresji Rosji. Minister spraw zagranicznych potwierdził zaangażowanie naszego kraju w porozumienie polityczne i dyplomatyczne” – donosi Ukrinform.

Rozmówcy zwrócili szczególną uwagę na współpracę dwustronną i omówili dalszy rozwój dialogu politycznego między Ukrainą a Stolicą Apostolską.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Nesterowicz
27,93 zł
39,90 zł

Stary piecyk gazowy, stolik z ceratą w ciasnej kuchni, na balkonie wytarty taboret. Małe mieszkanie w małym bloku małego miasta. Choć mijają dekady, nic się nie zmienia. Niech nas jednak nie zwiedzie poczciwa kawa z...

Skomentuj artykuł

Szef ukraińskiej dyplomacji podziękował Stolicy Apostolskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.