"Rosja doprowadziła do eskalacji wojny w Syrii"

"Rosja doprowadziła do eskalacji wojny w Syrii"
(fot. EPA/RUSSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE)
PAP / psd

Przeprowadzając zbrojne ataki na siły umiarkowanej opozycji w Syrii, Rosja zaostrzyła konflikt zbrojny w tym kraju - oświadczył w poniedziałek minister obrony USA Ashton Carter. Wspierając syryjski reżim, Moskwa przywiązuje się do tonącego statku - dodał.

"Podejmując działania zbrojne w Syrii wymierzone w umiarkowane ugrupowania, Rosja doprowadziła do eskalacji tamtejszej wojny domowej" - oświadczył szef Pentagonu podczas oficjalnej wizyty w Hiszpanii.

Również w poniedziałek ministerstwo obrony w Moskwie poinformowało, że w ciągu ostatnich 24 godzin rosyjskie lotnictwo wykonało w Syrii 25 ataków powietrznych i trafiło w dziewięć celów dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS). Samoloty uczestniczące w nalotach w prowincji Hims, w środkowej Syrii, to Su-34, Su-24M i Su-25 - dodał rosyjski resort.

W minionym tygodniu rosyjskie siły powietrzne rozpoczęły ataki w Syrii. Moskwa tłumaczy, że rozpoczęte 30 września naloty są wymierzone w dżihadystów IS i inne grupy, np. powiązane z Al-Kaidą. Koalicja pod wodzą USA, która od roku atakuje z powietrza cele IS w Syrii i Iraku, zarzuca Rosji atakowanie opozycji syryjskiej, walczącej o obalenie reżimu prezydenta Baszara el-Asada.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Rosja doprowadziła do eskalacji wojny w Syrii"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.