"Rosja gotowa umacniać partnerstwo z Polską"

"Rosja gotowa umacniać partnerstwo z Polską"
Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew podczas spotkania z prezydentem Polski Bronisławem Komorowskim w budynku biblioteki w Smoleńsku (fot. PAP/Wojciech Pacewicz )
PAP / drr

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zadeklarował w czasie spotkanie z prezydentem Komorowski, że jego kraj jest gotów do umacniania partnerstwa z Polską. Zapowiedział, że wyniki śledztwa ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej - po jego zakończeniu - zostaną opublikowane.

Miedwiediew podkreślał, że powód poniedziałkowego spotkania obu prezydentów w Smoleńsku jest szczególny i związany z tragedią, która miała miejsce rok temu. - Była to straszliwa tragedia (...), cały naród rosyjski współprzeżywał ją z narodem polskim - powiedział.

Odnosząc się do śledztwa w sprawie przyczyn katastrofy, Miedwiediew podkreślił, że ono wciąż trwa, choć - jak dodał - Międzypaństwowy Komitet Lotniczy skończył już swoją pracę i znane są ustalenia jego raportu końcowego. - Oczywiście można to interpretować różnie - ocenił.

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew poinformował, że wraz z polskim prezydentem porozumieli się w poniedziałek w sprawie "utworzenia międzynarodowej grupy, która zajmie się stworzeniem projektu pomnika" na miejscu katastrofy Tu-154M. - My będziemy z panem prezydentem udzielać temu projektowi wsparcia - powiedział rosyjski prezydent po spotkaniu z Komorowskim w Smoleńsku.

Rosyjski prezydent wyraził też wolę doprowadzenia do końca przekazywania dokumentów katyńskich, które - zaznaczył - zostało ostatnio przyspieszone.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Rosja gotowa umacniać partnerstwo z Polską"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.