Rosja przekazała 14 tomów akt ws. Smoleńska

Rosja przekazała 14 tomów akt ws. Smoleńska
Przekazanie materiałów nastąpiło w ramach realizacji przez Prokuraturę Generalną wniosku strony polskiej o pomoc prawną (fot. EPA/ANATOLY MALTSEV)
PAP / wab

Prokuratura Generalna Federacji Rosyjskiej przekazała w środę stronie polskiej 14 tomów akt dotyczących śledztwa w sprawie ubiegłorocznej katastrofy polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem. Przekazanie nastąpiło w siedzibie prokuratury w Moskwie.

Szef głównego zarządu międzynarodowej współpracy prawnej Prokuratury Generalnej Saak Karapetjan, który przekazał materiały przedstawicielowi ambasady RP w Moskwie, powiedział, że Rosja dostarczyła Polsce praktycznie wszystkie dokumenty, o które ta prosiła w swoich wnioskach o pomoc prawną.

Poinformował również, że śledztwo trwa i że przeprowadzana jest m.in. ekspertyza techniczno-pirotechniczna wraku samolotu.

Kolejne tomy akt zawierają m.in. protokoły z przesłuchań świadków - również z przesłuchań przeprowadzonych w lutym w obecności polskich prokuratorów wojskowych. Przekazane dokumenty zawierają także protokoły z oględzin miejsca wypadku, w tym z udziałem biegłych z Polski w październiku 2010 roku. W aktach znalazły się też materiały dotyczące lotniska w Smoleńsku.

Przekazane tomy dotyczą tylko śledztwa smoleńskiego.

We wtorek rozmówca PAP w Prokuraturze Generalnej nie wykluczył, że w środę Polsce mogą zostać przekazane także kolejne akta śledztwa, jakie w latach 1990-2004 Główna Prokuratura Wojskowa FR prowadziła w sprawie mordu NKWD na polskich oficerach.

Przekazanie materiałów nastąpiło w ramach realizacji przez Prokuraturę Generalną wniosku strony polskiej o pomoc prawną.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rosja przekazała 14 tomów akt ws. Smoleńska
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.