Rosjanie znów prowadzą prowokacje w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej

Rosjanie znów prowadzą prowokacje w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej
Fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV
PAP / tk

Siły rosyjskie przeprowadziły kolejne "prowokacje" na terenie kontrolowanej przez nie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej przed przyjazdem misji Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) - poinformował ukraiński koncern Enerhoatom.

Rosja uszkadza elektrownię atomową

Jak czytamy w komunikacie, tuż przed 5 rano w czwartek wskutek kolejnego rosyjskiego moździerzowego ostrzału terenu Zaporoskiej Elektrowni Atomowej zadziałał system bezpieczeństwa i wyłączył się działający 5. blok energetyczny.

Uszkodzono również linię zasilania awaryjnego, zabrakło prądu dla niedziałającego bloku energetycznego nr 2. Zasilanie przeszło na generatory dieslowe.

"To już drugi raz w ciągu ostatnich 10 dni, kiedy zbrodnicze działania raszystów (Rosjan) doprowadziły do wyłączenia bloku i przerwy w dostawie prądu w elektrowni" - napisał Enerhoatom.

DEON.PL POLECA

Tymczasem źródło agencji Interfax-Ukraina podało, że delegacja MAEA obecnie znajduje się na posterunku kontrolnym, ok. 20 km od linii frontu. Jak dodano, słychać strzały, ale w oddali. Ruch kolumny wstrzymano.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rosjanie znów prowadzą prowokacje w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.