Statek z imigrantami płynie w stronę Apulii

Statek z imigrantami płynie w stronę Apulii
(fot. PAP/EPA/DIETMAR HASENPUSCH)
PAP / pk

W kierunku Apulii na południu Włoch płynie statek handlowy pod banderą Mołdawii, na pokładzie którego jest około 600 nielegalnych imigrantów - podały włoskie media. Na pokład jednostki weszli funkcjonariusze włoskiej Straży Przybrzeżnej.

O statku "Blue Sky M" pełnym imigrantów poinformowały we wtorek władze Grecji. Jednostka wzywała pomocy na Morzu Jońskim, gdzie panują bardzo złe warunki pogodowe. Według greckich mediów pomocy wzywano także z powodu obecności podejrzanych uzbrojonych ludzi na pokładzie. Tej informacji strona włoska nie potwierdziła.

Śmigłowiec włoskiej marynarki wojennej zawiózł na pokład statku, znajdującego się już na włoskich wodach terytorialnych, trzech przedstawicieli Straży Przybrzeżnej. Ich zadaniem jest sprawdzenie stanu technicznego jednostki.

Jednocześnie kapitanat portu w Gallipoli w Apulii wyjaśnił, że "Blue Sky M" płynie w stronę tego odcinka włoskiego wybrzeża. Nie zapadła jeszcze decyzja, do którego portu wpłynie statek z imigrantami. Ich narodowość nie jest znana.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Statek z imigrantami płynie w stronę Apulii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.