Syria: młoda kobieta ukamienowana przez ojca

Syria: młoda kobieta ukamienowana przez ojca
(fot. PAP/EPA/SEDAT SUNA)
PAP / pk

Młoda kobieta oskarżona o cudzołóstwo została ukamienowana przez własnego ojca i dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) - wynika z wideo opublikowanego we wtorek na portalu YouTube. Do okrucieństwa tego doszło w środkowej Syrii.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka potwierdziło, że do ukamienowania młodej Syryjki doszło w sierpniu lub wrześniu w wiejskiej okolicy na wschodzie prowincji Hama, kontrolowanej przez IS.

Na wideo młoda kobieta w czerni ukazana jest naprzeciw własnego ojca i uzbrojonego dżihadysty.

Ojciec, w białej galabii (wierzchniej arabskiej sukni) i czerwonej kefii (arabska tradycyjna chusta, w Polsce często nazywana "arafatką") na głowie, skłaniał się ku przebaczeniu, o które błagała go córka, lecz pod presją dżihadysty ustąpił.

"Potępiamy tę okropną zbrodnię popełnioną przez IS. Zbrodnia ta nie ma nic wspólnego z rewolucją syryjską" - oświadczyła w komunikacie koalicja syryjskiej opozycji.

DEON.PL POLECA

Wojna domowa trwa w Syrii od ponad trzech lat. Zaczęła się od brutalnych represji w marcu 2011 roku, jakim władze poddały ruch kontestacji, który przekształcił się wnet w zbrojną rebelię. Konflikt uległ dalszemu skomplikowaniu po włączeniu się w wojnę dżihadystów, zwłaszcza z IS, które kontroluje rozległe rejony Syrii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Syria: młoda kobieta ukamienowana przez ojca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.