Syryjska armia kontroluje ponad 95 proc. Aleppo

Syryjska armia kontroluje ponad 95 proc. Aleppo
(fot. PAP/EPA/MOHAMMED BADRA)
PAP / sz

Syryjskie siły rządowe kontrolują ponad 95 proc. Aleppo - poinformowało w poniedziałek ministerstwo obrony Rosji. Według syryjskich mediów wojsko opanowało już 98 proc. miasta. Wojskowi twierdzą, że operacja odbijania Aleppo jest w fazie końcowej.

Resort obrony Rosji oznajmił, że od rozpoczęcia 15 listopada ofensywy na Aleppo 2200 rebeliantów poddało się, a 100 tys. cywilów opuściło wschodnią część miasta, która wcześniej była kontrolowana przez rebeliantów. Rosjanie wspierają w walkach o Aleppo siły reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada.

- Bombardowanie nie zostało przerwane ani przez chwilę w nocy z niedzieli na poniedziałek - poinformował reporter Reutera przebywający w rejonie miasta będącym w rękach sił rządowych. Według niego jest to najcięższe od kilku dni bombardowanie wschodniego Aleppo.

Siły rządowe przejęły dużą dzielnicę Szeik Said na południowym wschodzie Aleppo i dzielnicę Salhin na północny wschód od niej - przekazał przedstawiciel rebeliantów. - Dzisiaj sytuacja jest wyjątkowo trudna - powiedział Zakaria Malahifdżi z grupy rebelianckiej Fastakim. Nagłe wycofanie się rebeliantów oznacza "upadek morale wśród terrorystów" - oceniły źródła w syryjskiej armii.

Syryjski generał Zaid al-Saleh, dowódca komitetu bezpieczeństwa w Aleppo, powiedział, że operacja syryjskiego wojska przejęcia z rąk rebeliantów wschodniego Aleppo jest w końcowej fazie. - Walka we wschodnim Aleppo powinna szybko się skończyć. Oni (rebelianci) nie mają wiele czasu. Albo się poddadzą, albo zginą - powiedział generał dziennikarzom w odbitej dzielnicy Szeik Said.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Syryjska armia kontroluje ponad 95 proc. Aleppo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.