Szczepionki robią różnicę. Izrael i Hiszpania informują o pierwszych efektach szczepień

Szczepionki robią różnicę. Izrael i Hiszpania informują o pierwszych efektach szczepień
Szczepionki przeciwko SARS-COV-2 dają pierwsze efekty w Hiszpanii i Izraelu. Fot. Gustavo Fring/pexels.com
PAP/tkb

Izrael i Hiszpania poinformowały o skuteczności działania szczepionek przeciwko koronawirusowi. Izrael pierwszy raz od czerwca zeszłego roku zanotował poniżej 1% nowych przypadków koronawirusa wśród swoich obywateli, zaś Hiszpańskie MSZ poinformowało, że "liczba zakażeń wśród pracowników hiszpańskiej służby zdrowia zmniejszyła się o 99 procent" - podała PAP.

W poniedziałek w Izraelu odnotowano 356 nowych przypadków zakażeń. Wśród ogółu zakażonych 423 osoby były w szpitalu, a 206 było podłączonych do respiratorów.

Od wybuchu epidemii w Izraelu zdiagnozowano ponad 832 tys. przypadków zakażenia; 6 188 osób zmarło. Ponadto, po raz pierwszy we wtorek rano w Izraelu nie było tzw. czerwonych miast – podał resort zdrowia. Tylko siedem miast było pomarańczowych, 44 żółte i 1 253 zielone.

Jeśli zaś chodzi o Hiszpanię to liczba zakażeń wśród pracowników hiszpańskiej służby zdrowia zmniejszyła się o 99 proc. wskutek poddania personelu medycznego szczepieniom przeciwko koronawirusowi - wynika z szacunków ministerstwa zdrowia w Madrycie.

DEON.PL POLECA

Resort szacuje, że wśród dotychczasowych 3,27 mln przypadków infekcji w Hiszpanii w gronie osób należących do pracowników służby zdrowia potwierdzono ponad 77 tys. zakażeń.

Jak podał we wtorek dziennik “El Mundo”, służbom medycznym Hiszpanii udało się potwierdzić skuteczność działania szczepionek w badaniu przeprowadzonym na grupie blisko 2,6 tys. pracowników służby zdrowia.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller

Spójrz na siebie z łagodnością

Pragniesz zaakceptować siebie taką, jaką jesteś? Poczuć się kobietą spełnioną, żyjącą pełnią życia? Jak często obwiniasz się za to, że nie radzisz sobie z bólem, strachem i brakiem sił? Czy...

Skomentuj artykuł

Szczepionki robią różnicę. Izrael i Hiszpania informują o pierwszych efektach szczepień
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.