Telewizja France 24 o Polsce w Europie

Telewizja France 24 o Polsce w Europie
PAP / wm

Francuska telewizja informacyjna France 24 rozpocznie w sobotę nadawać serię programów poświęconych współczesnej Polsce z okazji sprawowania przez nią prezydencji w UE. Wśród pozycji cyklu są przygotowania do Euro 2012 i wywiad z Andrzejem Wajdą.

Począwszy od soboty kanał nazywany "francuskim CNN" będzie nadawał raz w miesiącu cykl dyskusji, reportaży i wywiadów poświęconych dzisiejszej Polsce i jej miejscu w Europie.

DEON.PL POLECA
Cykle będą nadawane jednocześnie w dwóch wersjach językowych: francuskiej i angielskiej pod różnymi tytułami - odpowiednio: "Ici Europe" i "Talking Europe".

Tematem pierwszego programu, który zostanie nadany w sobotę o godz. 12.40, będzie stan polskich przygotowań do Euro 2012. Widzowie zobaczą reportaż z Gdańska w związku z inauguracją tamtejszego stadionu PGE Arena. Zaproszeni do studia goście będą dyskutować o tym, czy Polska zdąży na czas z budową i modernizacją stadionów i infrastruktury oraz czy to wielkie sportowe wydarzenie przyniesie Polsce spodziewane korzyści.

W drugiej części sobotniego programu France 24 pokaże zrealizowany niedawno w Warszawie wywiad z reżyserem Andrzejem Wajdą. Wybitny twórca opowiada w nim o swojej wizji Europy, a także o postaciach, które odegrały historyczną rolę w polskich przemianach, takich jak Lech Wałęsa.

W kolejnych odcinkach polskiego cyklu będzie mowa m.in. o polskim rolnictwie i o planowanej reformie unijnej Wspólnej Polityki Rolnej. Nie zabraknie też reportażu o mieszkańcach polskiej wsi i o jej przemianach po wstąpieniu Polski do UE.

Innym tematem serii będzie transformacja technologiczna naszego kraju na tle przemian w tej dziedzinie w innych krajach Unii. France 24 nada wtedy reportaż o polskiej uczonej, którą twórcy programu zapowiadają jako "nową polską Marię Skłodowską-Curie z Katowic".

Cykl zakończy w grudniu odcinek poświęcony bilansowi polskiej półrocznej prezydencji w UE.

France 24, filia należącego do państwa holdingu AEF, powstała w 2006 roku i jest pierwszym międzynarodowym francuskim kanałem informacyjnym. Stacja nadaje całodobowo w trzech wersjach językowych - po francusku, angielsku i arabsku. Można ją oglądać nie tylko przez telewizję kablową czy satelitarną, ale także bezpłatnie w internecie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Telewizja France 24 o Polsce w Europie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.