Trwa ewakuacja z lotniska w Kabulu. Żołnierze będą tam tylko do wtorku

Trwa ewakuacja z lotniska w Kabulu. Żołnierze będą tam tylko do wtorku
fot. PAP/EPA/Matthews RAF/BRITISH MINISTRY OF DEFENCE HANDOUT
PAP / pk

"W ciągu ostatniej doby z Kabulu wywieziono około 1,2 tys. osób, większość z nich ewakuowano amerykańskimi samolotami" - poinformował w poniedziałek Biały Dom.

"Kabul opuściła już główna grupa dyplomatów USA" - przekazał Agencji Reutera w poniedziałek amerykański urzędnik, który sam tego dnia opuścił afgańską stolicę.

Nie wiadomo, czy wśród dyplomatów, którzy opuścili już Kabul znajduje się kierujący obecnie misją USA w tym kraju Ross Wilson; oczekuje się, że wyjedzie z Kabulu jako jeden z ostatnich - pisze Reuter.

Żołnierze mają zostać ewakuowani we wtorek

Na lotnisku w Kabulu wciąż obecni są amerykańscy żołnierze, którzy mają się ostatecznie wycofać we wtorek.
W ciągu ostatniej doby z Kabulu wywieziono około 1,2 tys. osób, większość z nich ewakuowano amerykańskimi samolotami - poinformował Biały Dom w poniedziałek. Od połowy sierpnia, gdy władzę w Afganistanie przejęli talibowie, mostem powietrznym z Kabulu wywieziono 116,7 tys. osób - dodano.

Mimo zagrożenia terrorystycznego i ostatnich ataków - w poniedziałek rano informowano o odpartym przez amerykańską obronę przeciwlotniczą ostrzale rakietowym portu lotniczego - na lotnisku w Kabulu wciąż lądują i z niego startują amerykańskie transportowce wojskowe - relacjonuje stacja CNN.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Trwa ewakuacja z lotniska w Kabulu. Żołnierze będą tam tylko do wtorku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.