Tysiąc lotów odwołanych. Pył znów tamuje ruch

Tysiąc lotów odwołanych. Pył znów tamuje ruch
(fot. EPA/Toussaint Kluiters)
PAP / wab

Zamknięcie lotnisk w Holandii i Wielkiej Brytanii, spowodowane przez chmurę pyłu z islandzkiego wulkanu, spowoduje odwołanie w poniedziałek około 1 tys. lotów - poinformowała agencja nadzorująca ruch lotniczy Eurocontrol. Według niej chmura powoli znika.

Agencja spodziewa się, że chmura, która utrudnia transport lotniczy, w poniedziałek w ciągu dnia częściowo zniknie, jednak do godz. 14 czasu polskiego może utrudniać ruch na lotniskach w Irlandii, Szkocji i na południowym wschodzie Wielkiej Brytanii.

"Może dojść do zakłóceń w szeroko rozumianym rejonie Londynu" - poinformowała Eurocontrol, dodając, że najprawdopodobniej 28 tys. lotów odbędzie się normalnie.

W poniedziałek o godz. 8 czasu polskiego otwarto największe brytyjskie lotnisko Heathrow, chociaż pasażerów ostrzeżono, że w ciągu dnia mogą się spodziewać opóźnionych i odwołanych lotów. Drugie lotnisko pod Londynem, Gatwick, pozostanie zamknięte dla przylatujących samolotów do godz. 14.

DEON.PL POLECA

Holenderskie lotniska w Amsterdamie i Rotterdamie pozostaną zamknięte przynajmniej przez osiem godzin od godz. 6 rano czasu polskiego, czyli do godz. 14. Mniejsze holenderskie lotniska będą otwarte.

Zamknięte pozostają też lotniska w Północnej Irlandii i Szkocji, w tym w Edynburgu i Aberdeen, oraz w części Walii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tysiąc lotów odwołanych. Pył znów tamuje ruch
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.