Ukraina: Majdan działa na rzecz Rosjan?

Ukraina: Majdan działa na rzecz Rosjan?
(fot. EPA/ROMAN PILIPEY)
5 lat temu
Jarosław Junko / PAP / slo

Szef MSW Ukrainy Arsen Awakow ocenił w poniedziałek, że ludzie, którzy znajdują się dziś w miasteczku namiotowym na Majdanie Niepodległości w Kijowie działają na rzecz rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB).

- Zamiast marnować czas w centrum stolicy powinni wziąć w ręce broń i iść na front, by tam walczyć o Ukrainę - oświadczył.

Awakow zapowiedział, że milicja będzie zwalczać tych, którzy pod przykrywką Majdanu dopuszczają się łamania prawa. - MSW ma plan rozwiązania tego problemu. Wszystko odbędzie się bardzo ładnie, lecz jeśli zajdzie potrzeba - zostaną zastosowane zdecydowane argumenty - podkreślił.

- To, co dziś odbywa się na Majdanie jest dyskredytacją jego działalności. Jest to rozmienianie Ukrainy na drobne. Ci niesympatyczni ludzie o niezrozumiałych intencjach na głównym placu naszego kraju są projektem rosyjskiej FSB i marginalnych partii, które tkwią w przeszłości - powiedział minister.

Demonstrujący na Majdanie zajęli plac w listopadzie 2013 roku, protestując przeciwko polityce ówczesnego prezydenta Wiktora Janukowycza. Po zmianie władzy na Ukrainie i wyborach prezydenckich w maju zapowiedzieli, że utrzymają obóz w centrum Kijowa, by mieć wpływ na nowych rządzących.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ukraina: Majdan działa na rzecz Rosjan?
Komentarze (2)
.
...
14 lipca 2014, 16:57
Gdy Majdan dokonywał przewrotu pozwalającego osadzić posłusznego Zachodowi Poroszenkę to był wychwalany pod niebiosa. Teraz, gdy okazuje się że ci ludzie na serio traktowali swoje postulaty, to już jest zły i sterowany z Moskwy. Tak głupiej propagandy jak obecnie, z dnia na dzień potrafiącej się zmienić o 180 stopni, to nie było nawet za komuny. Czy ludzie już w naszej "demokracji" tak zdurnieli iż uznano, że łykną każdą bzdurę?
14 lipca 2014, 12:14
Czy wy w Deonie nie macie wstydu, żeby powtarzać bełkot kijowskiej propagandy? Niedługo wyjdzie na to, że to Putin obalił Janukowycza rękami nazistów od Tiahnyboka i Jarosza, a potem zaatakował wschodnie regiony Ukrainy, którym się ten przewrót nie spodobał. Myśleć, redaktorzy Deona, myśleć!!! Myślenie naprawdę nie boli.

Skomentuj artykuł

Ukraina: Majdan działa na rzecz Rosjan?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.