USA/ Zaginiony pies odnalazł się tysiące kilometrów od domu po tajemniczej podróży

USA/ Zaginiony pies odnalazł się tysiące kilometrów od domu po tajemniczej podróży
Depositphotos.com (564069538)
PAP / pzk

Pies, który zaginął w Kalifornii odnalazł się po dziewięciu miesiącach w stanie Michigan dzięki temu, że miał mikroczip z zapisanymi danymi właścicieli. Ci, choć uradowani powrotem zwierzaka, nadal nie wiedzą, w jaki sposób przemierzył on 3770 km i znalazł się na drugim końcu kraju.

Zaginionym, a właściwie zaginioną, była trzyletnia terierka o imieniu Mishka. Latem 2023 roku znikła z okolic miejsca pracy swego właściciela w mieście San Diego. Znaleziono ją w ostatnich dniach na przedmieściach Detroit. Jeden z mieszkańców poinformował policję o błąkającym się psie, ta zawiozła zwierzę do schroniska, gdzie odczytano dane z mikroczipa. Zupełnym przypadkiem właściciele, państwo Houman, jechali w Wielkanoc odwiedzić rodzinę w stanie Minnesota i po 10 godzinach jazdy samochodem zabrali ze schroniska swoją zgubę.

Nadal jednak nie wiadomo, w jaki sposób Mishka przedostała się z Kalifornii do Michigan, a więc przemierzyła po przekątnej praktycznie przez cały kraj.
Pracownicy schroniska powiedzieli agencji AP, że piesek mógł zostać skradziony, a potem sprzedany. Wskazuje na to fakt, że Mishka była zadbana i nakarmiona. Ponadto w czasie nieobecności w domu nabyła nową umiejętność – wykonywania komendy ‘siad’.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Anna Lasoń-Zygadlewicz

Książka opowiada o przyjaźni, przebaczaniu, o nierezygnowaniu z marzeń pomimo przeszkód i o tym, że… Pan Jezus lubi psy. Dobre relacje, szacunek, miłość... w życiu niezwykłego psa Nero i jego przyjaciół.

Niesforny seter ma dwa...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

USA/ Zaginiony pies odnalazł się tysiące kilometrów od domu po tajemniczej podróży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.