W Stanach powstanie katolicki pomnik ofiar pandemii

cruxnow.com / kb

Przed szpitalem Mercy Health - St. Elizabeth Youngstown Hospital ma stanąć pomnik upamiętniający ofiary pandemii koronawirusa, autorstwa katolickiego rzeźbiarza.

"Centralnym elementem pomnika będzie rzeźba z brązu autorstwa kanadyjskiego artysty Timothy'ego Schmalza, zatytułowana „Kiedy byłem chory”, przedstawiająca pacjenta leżącego, który reprezentuje Jezusa" - powiedział Jonathan Fauvie, kierownik ds. Public relations i komunikacji w firmie Mercy Health.

Schmalz jest katolikiem, specjalizuje się w rzeźbach o charakterze religijnym. Jego najsłyniejszym dziełem do tej pory jest „Bezdomny Jezus” z 2013 roku, przedstawiający Chrystusa jako osobę w potrzebie.

"Wspominamy tych, których straciliśmy, doceniamy jednocześnie, że wielu ocalało z pandemii oraz poświęcenie naszych pracowników służby zdrowia na wszystkich poziomach i systemach opieki zdrowotnej” - powiedział prezes szpitala, pod którym stanie pomnik.

Dzieło ma zostać ostatecznie ukończone we wrześniu bieżącego roku.

Źródło: cruxnow.com / kb

 

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Nesterowicz

Stary piecyk gazowy, stolik z ceratą w ciasnej kuchni, na balkonie wytarty taboret. Małe mieszkanie w małym bloku małego miasta. Choć mijają dekady, nic się nie zmienia. Niech nas jednak nie zwiedzie poczciwa kawa z...

Skomentuj artykuł

W Stanach powstanie katolicki pomnik ofiar pandemii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.