W.Brytania: aresztowano dziewięć osób podejrzanych o handel ludźmi

W.Brytania: aresztowano dziewięć osób podejrzanych o handel ludźmi
(fot. shutterstock.com)
KAI / sz

Brytyjska policja aresztowała we wtorek dziewięciu mężczyzn podejrzanych o handel młodymi kobietami i przestępstwa seksualne. W operacji policyjnej wzięło udział ponad 150 funkcjonariuszy.

Zatrzymań dokonano w miastach Stockton-on-Tees i Sheffield w północnej Anglii.

Służby bezpieczeństwa twierdzą, że otrzymały informacje o tym, że na terenie podległym policji w Cleveland przez kilka miesięcy handlowano nieznaną liczbą kobiet. Ofiary miały być zawożone przez handlarzy pod różne adresy, gdzie były wielokrotnie gwałcone.

"Nasze przesłanie do tych, którzy handlują ludźmi, ludzkim życiem, którzy chcą czerpać zyski ze strachu i słabości, jest jasne: jesteśmy silni i zdeterminowani i doprowadzimy was przed oblicze sprawiedliwości" - oświadczył zastępca naczelnika policji w Cleveland w północnej Anglii Jason Harwin. Dodał, że nie jest obecnie w stanie określić dokładnej liczby poszkodowanych, ani czy wśród ofiar są osoby niepełnoletnie.

DEON.PL POLECA


W całej Wielkiej Brytanii otwartych jest ponad 500 spraw dotyczących współczesnego niewolnictwa - informuje brytyjska Narodowa Agencja ds. Walki z Przestępczością (NCA). Według szacunków brytyjskiego rządu w kraju obecnie jest ok. 13 tys. ofiar współczesnego niewolnictwa. Policja twierdzi jednak, że rzeczywista liczba ofiar to kilkadziesiąt tysięcy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W.Brytania: aresztowano dziewięć osób podejrzanych o handel ludźmi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.