Włochy: na intensywnej terapii 12 razy więcej niezaszczepionych niż zaszczepionych

Włochy: na intensywnej terapii 12 razy więcej niezaszczepionych niż zaszczepionych
fot. depositphotos.com
PAP / ml

Na oddziałach intensywnej terapii we Włoszech jest 12 razy więcej osób niezaszczepionych niż zaszczepionych przeciw Covid-19 - poinformował w sobotę Instytut Służby Zdrowia. Odnotował też, że po sześciu miesiącach od podania szczepionki jej skuteczność w zapobieganiu zakażeniu obniża się z 72 do 40 procent.

W kolejnym raporcie Instytutu Służby Zdrowia podkreślono, że choć po pół roku spada ochrona przed zakażeniem w formie objawowej i bezobjawowej, to szczepionka ma wysoką skuteczność w zapobieganiu ciężkiemu przebiegowi choroby.

W ciągu mniej niż sześciu miesięcy od pełnego zaszczepienia skuteczność wynosi 91 procent. Potem skuteczność ta wynosi 81 procent, a następnie dalej się obniża.

Ponadto w sprawozdaniu podano, że w kraju rośnie liczba zakażeń we wszystkich grupach wiekowych, a najbardziej wśród dzieci w wieku 6-11 lat. Dzieci i młodzież w wieku szkolnym stanowią obecnie jedną czwartą zainfekowanych koronawirusem.

Po dwóch dawkach szczepionki jest ponad 84 procent ludności kraju w wieku powyżej 12 lat. Trwa boom zapisów na trzecią dawkę. W piątek padł nowy rekord szczepień dawką przypominającą, 270 tysięcy - poinformował minister zdrowia Roberto Speranza.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jan Kaczkowski, Katarzyna Szkarpetowska
5,99 zł
29,90 zł

Dekalog, słowo po słowie z Księdzem Janem Kaczkowskim

Słuchaliśmy Go, bo na co dzień żył tym, co głosił. Docenialiśmy Go, bo poważnie traktował ludzkie problemy. Podziwialiśmy Go, bo do ostatnich chwil cierpliwie odpowiadał na nasze...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Włochy: na intensywnej terapii 12 razy więcej niezaszczepionych niż zaszczepionych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.