Zmarł słynny projektant mody Thierry Mugler. Ubierał Lady Gagę i Beyonce

Zmarł słynny projektant mody Thierry Mugler. Ubierał Lady Gagę i Beyonce
Fot. Thierry Mugler / Youtube
PAP/ kb

W wieku 73 lat zmarł słynny francuski projektant mody Thierry Mugler; ubierał takie gwiazdy jak David Bowie, Lady Gaga i Beyonce. Agent Muglera przekazał, że projektant zmarł z przyczyn naturalnych.

"Z wielką przykrością informujemy o śmierci pana Manfreda Thierry'ego Muglera w niedzielę 23 stycznia 2022 roku. Niech spoczywa w pokoju" - ogłoszono na oficjalnej stronie Muglera na Facebooku.

Kim był Thierry Mugler?

Był on nazywany "reżyserem mody". Projekty Muglera wyróżniała teatralność, podkreślanie bioder, ramion i talii oraz głębokie dekolty. Jego inspiracją była moda z lat 40. i 50. XX wieku.

Mugler otworzył swój pierwszy butik w Paryżu w latach 70. Około roku 2000 projektant przeszedł na emeryturę, jednak nie porzucił całkowicie świata mody i projektował pojedyncze kreacje.

David Bowie był w garniturze autorstwa Muglera na swoim ślubie z modelką Iman. Szerokim echem odbiła się kreacja Kim Kardashian autorstwa francuskiego projektanta na gali MET w 2019 roku, tzw. mokra sukienka. 

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Barbara Derlicka
16,18 zł
24,90 zł

Dziewięć współczesnych opowiadań, które łączy jedna pora roku - zima.

Kiedy zawirują pierwsze płatki śniegu, budzą się baśnie i marzenia. Święty Mikołaj pakuje prezenty, trwają świąteczne przygotowania, listki gwiazdy betlejemskiej barwią się purpurą, choinki urzekają...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zmarł słynny projektant mody Thierry Mugler. Ubierał Lady Gagę i Beyonce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.