Wielka Brytania: prezent-niespodzianka dla polskiego weterana z okazji urodzin

Wielka Brytania: prezent-niespodzianka dla polskiego weterana z okazji urodzin
Fot. British Poles / YouTube.com
PAP / tk

Nietypowy prezent-niespodziankę z okazji 99. urodzin otrzymał mieszkający w Wielkiej Brytanii polski weteran, por. Edmund A. Szymczak - przed jego domem w Kidderminster przeszła parada, którą prowadził szkocki dudziarz, a oprócz tortu dostał list z kancelarii prezydenta RP i medal.

Porucznik Szymczak był żołnierzem II Korpusu Polskiego gen. Andersa, w szeregach którego uczestniczył m.in. w bitwie o Monte Cassino. W czasie bitwy został trzykrotnie ranny, co jednak nie powstrzymało go od kontynuowania walki.

W uroczystości, która odbyła się w miniony weekend przed jego domem, wzięli udział m.in. konsul Radosław Gromski, attache wojskowy płk. Tomasz Ferfecki i płk. Marcin Młyńczak z Kwatery Głównej NATO, którzy przekazali mu list od ministra Adama Kwiatkowskiego z kancelarii prezydenta i pamiątkowy medal.

Obecni byli burmistrz Kidderminster Juliet Smith, inni przedstawiciele lokalnych władz, policji oraz weteranów. Obchody urodzin por. Szymczaka zorganizował Tomasz Wiśniewski, działacz polonijny z Worcester.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Janusz Gajda

Historie Polaków, którzy w czasie II wojny światowej oddali życie za wiarę

Ksiądz Janusz Gajda od najmłodszych lat poznawał życiorysy męczenników z czasów hitlerowskiej okupacji. Po wojnie w jego rodzinnym Zawierciu pamięć o lokalnych bohaterach...

Skomentuj artykuł

Wielka Brytania: prezent-niespodzianka dla polskiego weterana z okazji urodzin
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.