Wielka Brytania: we wtorek szczyt G7 w sprawie Afganistanu

Wielka Brytania: we wtorek szczyt G7 w sprawie Afganistanu
(Fot. pl.depositphotos.com)
KAI/dm

Szczyt online przywódców państw grupy G7 poświęcony sytuacji w Afganistanie odbędzie się we wtorek - ogłosił w niedzielę brytyjski premier Boris Johnson. Wielka Brytania sprawuje w tym roku przewodnictwo w G7.

Johnson wezwał jednocześnie społeczność międzynarodową do znalezienia sposobów na zapobieżenie eskalacji konfliktu w Afganistanu, w którym przed tygodniem władzę przejęli talibowie i skąd państwa zachodnie próbują obecnie ewakuować swoich obywateli oraz afgańskich współpracowników ich wojsk.

DEON.PL POLECA"Niezwykle ważne jest, by społeczność międzynarodowa współpracowała, by zapewnić bezpieczną ewakuację, zapobiec kryzysowi humanitarnemu i wesprzeć Afgańczyków, by zabezpieczyć zdobycze ostatnich 20 lat" - napisał w niedzielę na Twitterze Johnson.

Zorganizowanie szczytu G7 w sprawie Afganistanu, który odbędzie się w formie wirtualnej, brytyjski premier zapowiadał już na początku tego tygodnia, a w czwartek odbyło się wirtualne spotkanie ministrów spraw zagranicznych G7 poświęcone sytuacji w tym kraju.

Oprócz Wielkiej Brytanii w skład G7 wchodzą także Stany Zjednoczone, Włochy, Francja, Niemcy, Japonia i Kanada.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Wielka Brytania: we wtorek szczyt G7 w sprawie Afganistanu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.