Wielka Brytania: wybuch taksówki w Liverpoolu to akt terroru

Wielka Brytania: wybuch taksówki w Liverpoolu to akt terroru
Fot. Aleks Marinkovic / unsplash.com
PAP / tk

Wybuch taksówki przed szpitalem w Liverpoolu został uznany przez policję za akt terroru. Tymczasem taksówkarz, który zapobiegł atakowi terrorystycznemu, został wypisany ze szpitala i przechodzi rehabilitację w domu - podała stacja Sky News.

Odwagę i przytomność umysłu kierowcy, Davida Perry'ego pochwalili premier Boris Johnson i burmistrz Liverpoolu Joanne Anderson.

Do eksplozji doszło w taksówce przed Liverpool Women's Hospital. W jej wyniku zginął pasażer taksówki, a kierowca, który wybiegł z samochodu, trafił do szpitala. Wybuch nastąpił w niedzielę o godz. 10.59, czyli tuż przed dwoma minutami ciszy, którymi w całej Wielkiej Brytanii oddawano cześć poległym żołnierzom z okazji obchodzonej tego dnia Niedzieli Pamięci.

Początkowo policja informowała, że bierze pod uwagę wszystkie scenariusze, ale w nocy z niedzieli na poniedziałek dziennik "Daily Mail" ujawnił, że pasażer chciał najpierw jechać pod katedrę, gdzie odbywały się miejskie obchody Niedzieli Pamięci, ale ponieważ taksówka utknęła w korku, zmienił zdanie i polecił, by jechać do oddalonego o niespełna półtora kilometra od katedry szpitala.

Jednak kierowca taksówki zwrócił uwagę na dziwne zachowanie pasażera i zauważył ładunek wybuchowy. Gdy tuż przed godz. 11. samochód podjechał przed szpital, kierowca od środka zamknął niedoszłego zamachowca w części pasażerskiej, po czym sam wybiegł z samochodu. Chwilę potem nastąpiła eksplozja.

DEON.PL POLECA

Premier Johnson powiedział w poniedziałek rano, że jak się wydaje, Perry wykazał się "niewiarygodną przytomnością umysłu i odwagą". "Taksówkarz, swoim heroicznym działaniem, zdołał zapobiec temu, co mogło być absolutnie straszną katastrofą w szpitalu" - powiedziała z kolei Anderson.

Jeszcze w niedzielę wieczorem policja poinformowała o tym, że związku z tą sprawą na mocy ustawy o terroryzmie aresztowanych zostało trzech mężczyzn w wieku 29, 26 i 21 lat. W poniedziałek policja podała, że aresztowany został jeszcze jeden mężczyzna - w wieku 20 lat, a także, że oficjalnie uznaje wybuch jako zdarzenie o charakterze terrorystycznym. Personaliów niedoszłego zamachowca, ani czterech aresztowanych mężczyzn na razie nie ujawniono.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Zwoliński

Niektóre grzechy śmiertelne w szczególny sposób naruszają porządek społeczny. Teologia moralna, opierając się na Biblii, wymienia, cztery grzechy wołające o pomstę do nieba:

  • rozmyślne zabójstwo,
  • grzech cielesny przeciwny naturze,
  • uciskanie ubogich, wdów i sierot,
  • zatrzymywanie...

Skomentuj artykuł

Wielka Brytania: wybuch taksówki w Liverpoolu to akt terroru
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.