Wielkie kule gradu spadły na Hiszpanię. Zginęło 2-letnie dziecko

Wielkie kule gradu spadły na Hiszpanię. Zginęło 2-letnie dziecko
Fot. depositphotos.com / Twitter.com
twojapogoda.pl / tk

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania spadającego w Hiszpanii olbrzymiego gradu. Kule lodowe uszkadzały dachy, szyby czy uprawy. 50 osób trafiło do szpitala. Wśród nich było 2-letnie dziecko, które zmarło z powodu uszkodzeń czaszki.

W ostatnich miesiącach pogoda w Hiszpanii jest bardzo skrajna. Panująca ekstremalna susza i wysokie temperatury doprowadziły do pożarów wielu terenów tego kraju.

Wielkie kule gradu w Hiszpanii

W ostatnich dniach okolice Girony w Katalonii nawiedziła największa od 20 lat ulewa. Oprócz deszczu z nieba spadał także grad wielkości ludzkiej ręki. Największe kule lodu, spadające z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę, miały nawet 10 centymetrów średnicy.

Grad dziurawił dachy, wybijał szyby, uszkadzał uprawy i drzewa. Kule spadały także na ludzi, którzy nie schronili się w porę przed nimi. Z powodu bolesnych obrażeń do szpitali trafiło niemal 50 osób.

Wśród nich było 20-miesięczne dziecko, na którego głowę spadła lodowa kula. Dziecko doznało poważnych obrażeń czaszki i niestety zmarło.

Źródło: twojapogoda.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Łysek

Zło jest bliżej niż ci się wydaje…

Sokółka, mała urokliwa miejscowość na Podlasiu. Spokojne życie mieszkańców przerywa zagadkowe zaginięcie proboszcza. Strach i napięcie potęguje wiadomość, że w okolicy doszło do brutalnej zbrodni.

Grzegorz Sobal, kiedyś...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Wielkie kule gradu spadły na Hiszpanię. Zginęło 2-letnie dziecko
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.