Wiozła męża w bagażniku bo chciała "zrobić filmik". Małżonkowie otrzymali 1,5 tys. zł mandatu i 10 punktów karnych

Wiozła męża w bagażniku bo chciała "zrobić filmik". Małżonkowie otrzymali 1,5 tys. zł mandatu i 10 punktów karnych
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Tomasz Warszewski / Depositphotos
PAP / pk

Drogówka z Piaseczna zatrzymała 39-letnią kobietę, która wiozła w bagażniku męża. Okazało się, że małżonkowie chcieli "zrobić filmik". Nie przewidzieli jednak, że sami zostaną nagrani przez policyjny wideorejestrator.

Rzeczniczka Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie st. asp. Magdalena Gąsowska przyznała, że mało jest takich sytuacji, które mogą zaskoczyć funkcjonariuszy. - Jednak okazuje się, że kreatywność kierujących na naszych drogach jest nieograniczona - przekazała PAP.

Policjantka zrelacjonowała zdarzenie sprzed kilku dni. Patrol drogówki pełniący służbę w Gabryelinie na ulicy Polnej, zauważył osobowe subaru jadące z otwartą klapą bagażnika. - Kiedy funkcjonariusze zrównali się z pojazdem, dostrzegli, że w bagażniku siedzi uśmiechnięty mężczyzna - podała.

Za kierownicą subaru była jego 39-letnia żona. - Para usiłowała wyjaśnić funkcjonariuszom, że chcieli po prostu nagrać film, którego głównym bohaterem miał być jadący za nimi samochód koleżanki. Stało się jednak zupełnie inaczej, ponieważ bohaterem filmu stał się 'kamerzysta', a całą historię zarejestrował policyjny wideorejestrator - przekazała.

DEON.PL POLECA

Zdarzenie zakończyło się mandatem karnym w wysokości 1,5 tys. zł oraz 10 punktami karnymi, które trafiły na konto prowadzącej auto. - Przerwana i zakończona została również produkcja filmu, ponieważ przewóz pasażera w bagażniku nijak ma się do obowiązujących przepisów - zaznaczyła policjantka.

Podkreśliła, że takie z pozoru niegroźnie wyglądające zdarzenia kończą się niejednokrotnie bardzo poważnie. - Będąc uczestnikami ruchu drogowego pamiętajmy o tym, że każda nasza decyzja ma ogromne znaczenie i wpływa na bezpieczeństwo nie tylko nas samych, ale również innych osób - zaapelowała st. asp. Magdalena Gąsowska.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Nie bój się, jesteś wolny

Pragniemy szczęścia i poczucia, że przeżywamy swoje życie w pełni. Żeby to osiągnąć, wyznaczamy sobie różne cele, planujemy, podejmujemy decyzje. Tym wszystkim działaniom bardzo często towarzyszy jednak lęk.

Jak przestać...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Wiozła męża w bagażniku bo chciała "zrobić filmik". Małżonkowie otrzymali 1,5 tys. zł mandatu i 10 punktów karnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.