Włochy: fala upałów, w pięciu miastach najwyższy stopień alarmu

Włochy: fala upałów, w pięciu miastach najwyższy stopień alarmu
Fot. Den Harrson / unsplash.com
PAP / tk

Trzeci, najwyższy stopień alarmu z powodu upału obowiązuje w niedzielę w pięciu miastach we Włoszech: Rzymie, Perugii, Campobasso, Frosinone i Rieti. Na mocy rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia drugi stopień alertu został wprowadzony w Palermo i Katanii na Sycylii oraz w Latinie niedaleko Wiecznego Miasta.

Długi weekend we Włoszech, po czwartkowym Święcie Republiki mija pod znakiem wyjątkowych upałów, przypominających pełnię lata. Po raz pierwszy w tym roku resort zdrowia ogłosił stan alarmowy z powodu temperatur przekraczających 30 stopni Celsjusza.

Kilkanaście milionów Włochów wyjechało na krótki wypoczynek, który jest ważnym testem dla całej branży turystycznej, przeżywającej wyraźne ożywienie. W wielu miejscowościach nadmorskich zajęte są niemal wszystkie miejsca w hotelach i pensjonatach.

Obecne wysokie temperatury to efekt zjawiska pogodowego antycyklonu, któremu włoscy meteorolodzy nadali imię Scypiona Afrykańskiego, bo masy gorącego powietrza napłynęły z Tunezji.

DEON.PL POLECA

W maju pierwszą falę upałów nazwano Hannibal. Według długoterminowych prognoz tegoroczne lato we Włoszech może być rekordowo gorące.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Draguła

Niebo all inclusive

Wczasy jako przedsmak nieba, a plaża jako zapowiedź sądu ostatecznego? Czas wolny, spokój i odpoczynek? Te słowa brzmią jak coś nierzeczywistego. Współczesny człowiek nie umie odpoczywać. Wiecznie zagoniony z trudem odrywa myśli...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Włochy: fala upałów, w pięciu miastach najwyższy stopień alarmu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.