Włochy: kobieta czekała 37 lat na posadę woźnej w szkole. W końcu ją otrzymała

Włochy: kobieta czekała 37 lat na posadę woźnej w szkole. W końcu ją otrzymała
Fot. FedericoC / depositphotos.com
PAP / tk

Po 37 latach od złożenia podania o przyjęcie do pracy w szkole mieszkanka Apulii na południu Włoch została zatrudniona jako woźna. Przez prawie cztery dekady, jakie minęły odkąd zaczęła starać się o tę posadę, pracowała w gospodarstwie rolnym, a potem wyjechała do Niemiec. Nagle przypomniano sobie o jej wniosku.

- Kiedy powiedzieli mi, że jest dla mnie miejsce pracy, nie mogłam uwierzyć - powiedziała Marcella Primiceri, której historię opisały włoskie gazety. O tym, że kobieta mieszkająca za granicą została przyjęta do pracy dowiedziały się przez przypadek jej koleżanki. Znalazły jej nazwisko na liście zatrudnionych.

Gdy otrzymała propozycję pracy, nie wahała się ani chwili i natychmiast wróciła do Włoch. Od miesiąca pracuje w szkole hotelarskiej, w swoich rodzinnych stronach, w Brindisi.

Gdy w 1985 r. złożyła podanie o przyjęcie do pracy w szkole jako woźna miała 21 lat. Nie otrzymała wtedy żadnej odpowiedzi. Z czasem zapomniała o złożeniu tego wniosku, a w 2013 roku wyjechała do pracy w Niemczech.

Oświata w Apulii przypomniała sobie o niej w 2022 roku, gdy nieoczekiwanie złożono jej propozycję zatrudnienia. - To wielkie przeżycie, marzenie, którego - jak myślałam - nie będę już mogła nigdy spełnić - powiedziała Primiceri.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gisbert Greshake

Zbawienie zaczyna się dzisiaj

Pytanie o to, jak będzie wyglądała przyszłość po śmierci, jest jednym z odwiecznych pytań ludzkości. Co czeka nas po życiu ziemskim? Jakie obrazy kryją się pod nazwą „rzeczy ostateczne”? 

Gisbert...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Włochy: kobieta czekała 37 lat na posadę woźnej w szkole. W końcu ją otrzymała
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.