Zmarł Andrzej Urny. Był gitarzystą Dżemu i Perfectu. Miał 63 lata

Zmarł Andrzej Urny. Był gitarzystą Dżemu i Perfectu. Miał 63 lata
fot. Depositphotos
PAP / pk

Informację o śmierci Andrzeja Urnego zamieszczono w czwartek m.in. na fanpage-u zespołu Perfect na Facebooku.

W wieku 63 lat zmarł Andrzej Urny gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny. W przeszłości związany był m.in. z Dżemem i Perfectem. współpracował także m.in. z Urszulą Sipińską, Martyną Jakubowicz, Włodzimierzem Kiniorskim i Józefem Skrzekiem.

Informację o śmierci artysty zamieszczono w czwartek m.in. na fanpage-u zespołu Perfect na Facebooku: "Bardzo smutna wiadomość dla Fanów Perfect-u. Kilka godzin temu zmarł po ciężkiej chorobie były gitarzysta Perfect-u ANDRZEJ URNY".

Na profilu Rawa Blues Festiwal napisano z kolei: "Smutna wiadomość w ten listopadowy wieczór... Odszedł Andrzej Urny - pochodzący z Rudy Śląskiej znakomity gitarzysta, znany między innymi ze współpracy z Dżemem, Krzakiem i Perfectem. Wielokrotnie występował również w różnych składach na scenie Rawa Blues Festival. 30 listopada skończyłby 64 lata. Spoczywaj w pokoju".

Nagrał takie przeboje jak "Paw" i "Whisky"

Andrzej Urny urodził się 30 listopada 1957 r. w Rudzie Śląskiej. Karierę muzyczną rozpoczął pod koniec lat 70. w katowickiej Ligocie. Do Dżemu trafił na początku lat 80., jako gitarzysta. Wspólnie z grupą nagrał takie przeboje jak "Paw" i "Whisky". Kilkukrotnie był związany z Perfectem, dla którego grał w latach 1982-83, 1987 oraz 1993-94.

Współpracował także z wieloma wykonawcami - m.in. z Urszulą Sipińską, Martyną Jakubowicz, Włodzimierzem Kiniorskim oraz Józefem Skrzekiem.

Artysta grał i tworzył także w zespołach Svora (1984), Woo Boo Doo (1984-85), Young Power (1986-87), Chuligani (1987-89), Czarne Komety z Południa (1992-93), Kyks-Urny-Kawa-Skolik (2001) czy Okitoki (2002).

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap
27,93 zł
39,90 zł

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Zmarł Andrzej Urny. Był gitarzystą Dżemu i Perfectu. Miał 63 lata
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.