Kard. Krajewski: kiedyś nasz telefon przestanie działać, nikt nas już tutaj nie spotka

Kard. Krajewski: kiedyś nasz telefon przestanie działać, nikt nas już tutaj nie spotka
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos
Archidiecezja łódzka / pk

W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego kard. Konrad Krajewski przypomniał, że tajemnica odejścia Chrystusa do Ojca nie jest historią rozstania, ale nadziei. - Tak bardzo potrzebujemy patrzeć w niebo. (...) Kiedyś spotkamy się z Bogiem. Właśnie w taki sposób, że nagle przestanie działać telefon, już nikt nas nie spotka tutaj" - mówił metropolita łódzki, odnosząc doświadczenie uczniów do codziennego doświadczenia utraty bliskich - powiedział.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego kieruje wzrok wierzących ku niebu i przypomina o celu ziemskiego życia. W swojej poruszającej homilii kard. Konrad Krajewski zwrócił uwagę, że tajemnica odejścia Jezusa do Ojca jest bardzo bliska ludzkiemu doświadczeniu przemijania i rozstania.

DEON.PL POLECA



"Jezus zniknął uczniom z oczu - mówił kardynał. - Ile osób zniknęło z naszych oczu? Niedawno dzwonili, byliśmy z nimi w pracy, jechaliśmy tramwajem, byli na imieninach i nagle ich nie ma".

Duchowny podkreślił, że człowiek bardzo często doświadcza bólu po stracie bliskich. Pozostają wspomnienia, zdjęcia, miejsca i cmentarze. Jak zaznaczył kard. Krajewski, groby są ważne, ponieważ pozwalają zatrzymać się na modlitwie i pamięci, choć - jak przypomniał - "tam są tylko ciała".

Kaznodzieja wskazał, że Wniebowstąpienie Chrystusa niesie chrześcijanom szczególną nadzieję. Jezus wrócił do Ojca razem ze swoim uwielbionym ciałem i ranami po męce. - Pokazuje Bogu Ojcu: patrz, jak ja ich kochałem, jak ja ich kocham. To są moje rany - mówił kardynał.

W homilii wybrzmiała także prawda o życiu wiecznym i powołaniu człowieka do spotkania z Bogiem. Kard. Krajewski zauważył, że podobnie jak uczniowie po Wniebowstąpieniu, również współcześni ludzie stają wobec tajemnicy odejścia swoich bliskich.

DEON.PL POLECA


- My kiedyś spotkamy się z Bogiem. Właśnie w taki sposób, że nagle przestanie działać telefon, już nikt nas nie spotka tutaj - powiedział.

Ksiądz kardynał podkreślił znaczenie świątyni i modlitwy w życiu wierzących. Przypomniał, że przez wieki kościoły pomagały ludziom kierować serca ku niebu i odnajdywać nadzieję pośród doświadczeń przemijania.

Źródło: Archidiecezja łódzka / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Artur Ważny, Piotr Kosiarski

Czy w Kościele jest miejsce dla każdego?

Dziś coraz częściej słyszy się o osobach, które czują się wykluczone z Kościoła. Pytanie o miejsce w nim zadają małżeństwa niesakramentalne, rodzice cierpiący po stracie dziecka, kobiety, które...

Skomentuj artykuł

Kard. Krajewski: kiedyś nasz telefon przestanie działać, nikt nas już tutaj nie spotka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.