5 rzeczy, o których musisz pamiętać podczas modlitwy za pośrednictwem świętych

5 rzeczy, o których musisz pamiętać podczas modlitwy za pośrednictwem świętych
(fot. NeONBRAND / unsplash.com)
"Ostatnia Ławka". Grupa dla chrześcijan szukających odpowiedzi

Szukasz skutecznej modlitwy? Jesteś w beznadziejnej sytuacji i chcesz, żeby ktoś ci pomógł? Wstawiennictwo świętych potrafi być bardzo skuteczne. Będzie jeszcze bardziej, jeśli skorzystasz z tych wskazówek.

Oto 5 wskazówek, które przekazali nam członkowie grupy "Ostatnia Ławka". To grupa dla chrześcijan szukających odpowiedzi - chcesz dołączyć i wspólnie podyskutować? Kliknij tutaj >>

1. Cześć oddawana jest tylko Bogu

Święty w założeniu jest "przezroczysty", a oddawana mu cześć powinna być czcią oddaną Temu, którego chwała odbija się w człowieku, który zrealizował założony dla niego plan.

Nie tyle więc proś o pomoc świętych, ale i ich modlitwę w twoich intencjach (w duchu słów: "Bo gdzie dwóch lub trzech jest zebranych w moje imię, tam jestem wśród nich" Mt 18,20).

DEON.PL POLECA

2. Łaska Boża nie jest zależna od wsparcia świętych

Świętych możemy podziwiać jako ludzi zawierzenia, którzy pokazują nam, jak wspaniałe rzeczy mogą być i naszym udziałem - pokazują, że "się da", dają motywację.

Źle pojmowany kult świętych może być związany z myśleniem magicznym, czyli uznaniem, że to ich wstawiennictwo jest warunkiem koniecznym do uzyskania pewnych łask. Jednak źródłem łaski jest Bóg. "Skuteczność" wstawiennictwa wynika z więzi, jaką święci z Nim mają.

3. Wstawiennictwo świętych opiera się na więzi, relacji

Święci są takimi samymi ludźmi jak my - tylko cieszą się łaskami Bożymi i żyli świętym życiem. W każdym przypadku prosząc o wstawiennictwo warto pamiętać o słowach abpa Rysia: "możesz komuś pomóc na tyle, na ile istnieje między wami więź".

Jeśli prosisz kogoś ze swoich bliskich o modlitwę, to - jeśli święci też są ci bliscy - poproś któregoś lub którąś z nich o wstawiennictwo.

4. Pamiętaj, że święci to nie automat

Może być tak, że twoja modlitwa będzie wysłuchana... ale nieco inaczej niż to sobie zamierzyłeś :). Nie zniechęcaj się, ale trwaj w relacji i modlitwie, nawet jeśli modlitwa nie wydaje ci się "skuteczna".

5. Jeszcze raz - pamiętaj o Bogu!

Warto czytać o świętych, bo ich życiorysy są czasami nieziemskie. Ale.. trzeba przede wszystkim pamiętać o Najważniejszym, czyli o Bogu w Trójcy Świętej!

Dołącz do "Ostatniej Ławki". To grupa dla chrześcijan szukających odpowiedzi - chcesz dołączyć i wspólnie podyskutować? Kliknij tutaj >>

5 rzeczy, o których musisz pamiętać podczas modlitwy za pośrednictwem świętych - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch

Biblia – historia zakochanego Boga

Dlaczego w drzewie genealogicznym Jezusa znajdziemy imiona Tamar, Rachab czy Batszeby, mimo że tradycyjne rodowody raczej pomijały kobiety? Dlaczego wbrew starożytnym obyczajom to właśnie one miały często decydujący wpływ na...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

5 rzeczy, o których musisz pamiętać podczas modlitwy za pośrednictwem świętych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.