6 powodów, dla których warto wytrwać do ślubu

6 powodów, dla których warto wytrwać do ślubu
(fot. Stacie / flickr.com / pz)
Magda

Walczyła razem ze swoim facetem o czystość przez 4 lata. Udało im się. Magda dzieli się teraz 6 rzeczami, które dowodzą, że było warto czekać z seksem do ślubu.

Dziś wiem że to nie nasza zasługa lecz moc łaski Bożej pozwoliła nam cieszyć się seksem po ślubie. Jesteśmy dopiero na początku tej małżeńskiej drogi, ale jest mnóstwo powodów dla których cieszę się, że nasza noc poślubna była naszą pierwszą wspólną nocą.

Ku zdziwieniu wielu nie chcieliśmy się "sprawdzić" przed ślubem. Doradzano mi pomieszkać razem, sprawdzić swojego narzeczonego, czy jesteśmy dopasowani, także pod względem seksualnym. Na szczęście mit dopasowania przed ślubem był dla nas tylko kłamstwem mass-mediów.

Cieszę się, że możemy rozpocząć ten proces dopasowania w odpowiednim czasie - czyli po ślubie.

Cieszę się, że nie żyliśmy w strachu, że nasze dzieci poczną się zbyt wcześnie.

Cieszę się, że czas narzeczeństwa był czasem pełnego pokoju poznawania siebie, uczenia się dialogu i wyrażania uczuć na wiele pięknych sposobów.

Cieszę się, że małżeństwo było w pełni wolnym wyborem, a nie obciążonym poczęciem się dziecka, czy związaniem się psychicznym przez współżycie.

Cieszę się, że mogłam doświadczyć cierpliwej miłości mojego obecnego męża, jego wytrwałości i wierności obranym wartościom, co pogłębiło nasze wzajemne zaufanie.

Cieszę się, że nasze pierwsze współżycie wynikało z oddania się sobie już na zawsze, dopełnienia słów przysięgi złożonej przed Bogiem i bliskimi, a nie z silnych impulsów naszego ciała.

Mogłabym tak wymieniać i wymieniać. Bo to wszystko jest moim zdaniem bardzo proste i logiczne (jestem ścisłowcem). Wszystko ma swój czas i swoje miejsce i jak coś jest nie po kolei to się robi bałagan i człowiek cierpi.

Można rozpakować prezent gwiazdkowy wcześniej, ale po co? I co wtedy rozpakujesz na gwiazdkę?

Wyślij świadectwo| Chcemy Was zaprosić do złożenia świadectwa, że miłość i wierność ma sens. Że ma sens, aż do takiego stopnia, że warto poczekać z oddaniem całego siebie ukochanej osobie do ślubu. Mówiąc krótko, prosimy Was o przesłanie świadectw, które będą odpowiedzią na pytanie: "Dlaczego z seksem warto poczekać do ślubu?" | Więcej informacji i formularz znajdziesz tutaj

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

6 powodów, dla których warto wytrwać do ślubu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.