Abp Vesco: nadal odczuwamy żywą obecność Karola de Foucauld

Abp Vesco: nadal odczuwamy żywą obecność Karola de Foucauld
Karol de Foucauld
vaticannews.va/Krzysztof Bron/dm

Karol de Foucauld zostanie świętym ze względu na swe oddziaływanie. My wciąż odczuwamy jego żywą i aktywną obecność wśród nas - mówi abp Jean-Paul Vesco OP. Podkreśla on, że cały Kościół w Afryce północnej jest spadkobiercą tego francuskiego pustelnika. On nam wytyczył drogę.

- Ten wymiar kapłański jest dla nas bardzo ważny. Karol chciał nieść Chrystusa i rzeczywiście to robił. Niósł obecność Pana pośród ludzi, którzy nie podzielali jego wiary. Ten wymiar widzimy też u małych braci - mówi.

- Ogromne wrażenie zrobiło na mnie kiedyś świadectwo jednego z braci, który nie był kapłanem, ale dzięki Karolowi de Foucauld odkrył ten kapłański wymiar swego życia. Przez wiele lat przebywał w wiosce, w której niebyło ani jednego chrześcijanina. Całe moje życie -mówił – polegało na tym, że ofiarowywałem Panu życie każdego z tych ludzi, wśród których żyłem i pracowałem - opowiada duchowny.

I dodaje: - I kiedy pewnego dnia zaproponowano mu przyjęcie święceń kapłańskich, on odmówił, ponieważ dzięki Karolowi de Foucauld jego życie już wcześniej nabrało charakteru kapłańskiego, na mocy chrztu. Opowiadam o tym, bo to obrazuje sytuację naszego Kościoła. Niewiele możemy tu robić. Ale mocno przeżywamy ten kapłański wymiar naszego życia pośród ludzi, którzy owszem są wierzący, ale należą do innej religii. Myślę, że jest to wielka intuicja Karola de Faucauld, która jest dziś bardzo aktualna w naszym Kościele.

vaticannews.va/Krzysztof Bron/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Karol de Foucauld
27,24 zł
38,90 zł

Nauczyć się kochać Boga takimi darami, jakie się posiada, a nie jakie chciałoby się mieć,
być rozdzielonym pomiędzy modlitwą a zaangażowaniem,
marzyć o wspaniałych projektach i żyć wtopionym w banalną rzeczywistość,
z...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Vesco: nadal odczuwamy żywą obecność Karola de Foucauld
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.