Adam Szustak OP o tym, czy pandemia jest bożym planem

Adam Szustak OP o tym, czy pandemia jest bożym planem
fot. Langusta na Palmie / YT
Adam Szustak OP

W materiale wideo umieszczonym w sieci dominikanin tłumaczy, co aktualna pandemia może mieć wspólnego z bożym planem zbawienia świata.

Adam Szustak OP omawia fragment Ewangelii, która mówi o ucieczce Maryi, Józefa i Jezusa do Egiptu i ich powrót do Izraela. Pokazuje, jak złe wydarzenia mogą przybrać zupełnie inny obrót i stać się początkiem zupełnie nowej historii.

W podobnym kontekście zakonnik rozważa problem koronawirusa. Czy jego pojawienie się może spowodować cokolwiek dobrego?

- Mamy tego cholernego koronawirusa. Mamy sytuację światową, która dotyka nasz kraj, jest tyle trudnych sytuacji politycznych, społecznych. I mówimy sobie: jak żyć w tym wszystkim? czemu nie może być normalnie? (…) A skąd wiemy, że Bóg w tej pandemii nie przeprowadza swojego planu, bo coś próbuje zrobić w świecie? I ta cała niesprzyjająca sytuacja geopolityczna, która jest na świecie – bardzo możliwe, że spowodowana przez złych ludzi, źle prowadzona, tak jak okupacja i spis ludności w tamtym czasie [o którym mówi Ewangelia o narodzeniu Jezusa – red.], że ta sytuacja nie jest realizacją bożego planu? Nie mówię, że on to wymyślił, tak jak nie wymyślił okupacji [Izraela przez Rzym – red.], ale wykorzystał to, żeby przeprowadzić swój genialny plan zbawienia świata – mówi w nagraniu Adam Szustak OP.

DEON.PL POLECA

Wideo zostało opublikowane 25 grudnia, w Boże Narodzenie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
o. Adam Szustak OP

Warto przekroczyć ciasną bramę i wejść na drogę prowadzącą do Boga - drogę szeroką, gdzie jest miejsce dla każdego i na drogę, która upaja szczęściem. Warto zdjąć sobie z oczu zasłonę i dostrzec, po co...

Skomentuj artykuł

Adam Szustak OP o tym, czy pandemia jest bożym planem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.