Adam Szustak OP: to najgorszy stan w życiu człowieka. Nie możesz w nim zostać

Adam Szustak OP: to najgorszy stan w życiu człowieka. Nie możesz w nim zostać
O. Adam Szustak OP (fot. Langusta na palmie/Youtube)

- To jest najgorszy, jeden z najgorszych stanów w życiu człowieka. Pozwalasz wtedy, żeby twoje życie szło donikąd - mówi o. Adam Szustak OP i zachęca, by zrobić z tym wreszcie porządek.

O. Szustak w pierwszym w tym roku Niecodziennym Vlogu mówi o postanowieniach noworocznych. - Zazwyczaj kończą się na chęciach, które się rozpływają w nic i nic z tego nie zostaje - podkreśla dominikanin. Jednak, jak zauważa, każdy czas jest dobry do tego, by coś zmienić, żeby ruszyć w coś nowego, co odmieni życie.

- Dlaczego? Bo najgorszą, jedną z najgorszych rzeczy w naszym życiu jest stagnacja. Taki stan, w którym człowiek, mając poczucie, że nie wszystko jest tak, jak trzeba - albo wszystko jest tak bardzo, jak nie trzeba - godzi się na to, żeby jego życie szło donikąd, żeby nie przybierało nowych kształtów, żeby się nie rozwijało - mówi o. Szustak. 

Zakonnik mocno podkreśla, że stagnacja to bardzo zła postawa życiowa, "zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z czymś, co totalnie dewastuje nasze życie, a my się z tym godzimy, bo nie umiemy tego zmienić". 

- Jeśli nie stać cię na to, by zmienić w życiu coś dużego, to zacznij od czegoś małego - zachęca o. Szustak. - nasze zmiany są możliwe, jeśli dobrze je zaplanujemy i znajdziemy narzędzia, by je wprowadzić. Dlaczego tak często śmiejemy się z noworocznych postanowień? Bo one się kończą tylko na pragnieniu, żeby coś zmienić - i jeśli tylko o tym myślimy, to nic z tego nie wyjdzie. 

Dlatego zakonnik poleca trzy kroki, które koniecznie trzeba wykonać, żeby zmienić coś w swoim życiu. 

 

Źródło: Langusta na Palmie / YouTube / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Szustak OP
65,00 zł

Psalmy (tom pierwszy) to książka zawierająca komentarze Adama Szustaka OP do Księgi Psalmów. Powstała na podstawie internetowej serii noszącej tytuł Plaster miodu. Psalmy, która przez kilka lat z różną częstotliwością ukazywała się na youtube’wym kanale...

Skomentuj artykuł

Adam Szustak OP: to najgorszy stan w życiu człowieka. Nie możesz w nim zostać
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.