Apel księdza Jana Kaczkowskiego do biskupów

Apel księdza Jana Kaczkowskiego do biskupów
fot. Łukasz Głowacki / Maskacjusz TV
ks. Jan Kaczkowski / Redakcja DEON.pl

Księża biskupi muszą pamiętać o tym, że nie są nieomylni. Chociaż czasem ten dwór, który wokół siebie wytwarzają albo który się samodzielnie wokół nich wytwarza, stwarza im wrażenie nieomylności - mówi ksiądz Jan Kaczkowski.

Pisze Piotr Żyłka, współautor "Życia na pełnej petardzie":

DEON.PL POLECA
Patrzę na to, co dzieje się w Kościele i staram się szukać odpowiedzi. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Co myśleć? Jak nie stracić nadziei? Co pisać? O co walczyć?

Szukając i słuchając różnych wypowiedzi, trafiłem na naszą rozmowę sprzed kilku lat z ks. Janem Kaczkowskim. Jan apeluje w niej między innymi do biskupów takimi słowami:

"Księża biskupi muszą pamiętać o tym, że nie są nieomylni. Chociaż czasem ten dwór, który wokół siebie wytwarzają albo który się samodzielnie wokół nich wytwarza, stwarza im wrażenie nieomylności. Apeluję z wielką pokorą synowską, żeby byli niezwykle krytyczni wobec siebie. Niezwykle krytyczni wobec swojego otoczenia. Wtedy będą w sposób czysty i wiarygodny przekazywali Ewangelię".

Posłuchajcie sami.

 

Patrzę na to, co dzieje się w Kościele i staram się szukać odpowiedzi. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Co myśleć? Jak...

Opublikowany przez Piotr Żyłka Wtorek, 21 lipca 2020

Jest to fragment rozmowy ks. Jana Kaczkowskiego z Piotrem Żyłką nagrany w ramach serii wideo wokół książki "Życie na pełnej petardzie". Całej rozmowy można posłuchać tutaj:

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jan Kaczkowski, Piotr Żyłka

Najbardziej lubiany polski ksiądz w rozmowie życia.

Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówi, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym głównie z tego, że...

Skomentuj artykuł

Apel księdza Jana Kaczkowskiego do biskupów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.