Boisz się? Żyjesz złudzeniami? Jeśli tak, to Słowo jest dla ciebie

Boisz się? Żyjesz złudzeniami? Jeśli tak, to Słowo jest dla ciebie
Fot. Depositphotos

Uczniowie są przed najważniejsza próbą, jakiej zostali poddani. Uczestniczą w wydarzeniach, ale nie do końca rozumieją ich sens i znaczenie. To jest także doświadczenie każdego z nas. Nie jesteśmy panami życia, wydarzeń. Nie znamy też siebie wystarczająco. Często żyjemy złudzeniami, fałszywymi wyobrażeniami, naiwnością albo lękiem.

Słowo na dziś (Mk 14,22-25)

Z Ewangelii wg św. Marka: A gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał im mówiąc: «Bierzcie, to jest Ciało moje». Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie dał im, i pili z niego wszyscy. I rzekł do nich: «To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana. Zaprawdę, powiadam wam: Odtąd nie będę już pił z owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić go będę nowy w królestwie Bożym».

Komentarz do Ewangelii (23 maja 2024 roku)

Papież Franciszek zachęca, by komentarze do ewangelii, homilie były krótkie i przemawiały do serca: niech to będzie jeden obraz, jedna myśl i jedna emocja. Zakończymy wezwaniem do modlitwy prośby i dziękczynienia.

Obraz: Jezus wraz z uczniami spożywa ostatnią wieczerzę. Ustanawia Eucharystię i sakrament kapłaństwa. Oczyma wyobraźni zobaczę Wieczernik. Wczuję się w atmosferę, oczekiwanie na nieznane wydarzenia, niepewność i lęk.

DEON.PL POLECA

Myśl: Uczniowie są przed najważniejsza próbą, jakiej zostali poddani. Uczestniczą w wydarzeniach, ale nie do końca rozumieją ich sens i znaczenie. To jest także doświadczenie każdego z nas. Nie jesteśmy panami życia, wydarzeń. Nie znamy też siebie wystarczająco. Często żyjemy złudzeniami, fałszywymi wyobrażeniami, naiwnością albo lękiem. Mimo tego, że uczniowie są w zamieszaniu, Jezus do końca doprowadza swoje plany. Apostołowie dopiero później będą w stanie zrozumieć sens tego, co się dzieje.

Emocja: Pamięć. Ten krótki tekst stanowi kwintesencję życia wspólnotowego braci i sióstr. Zjednoczeni przy stole, celebrując pamiątkę życia, śmierci i zmartwychwstania Pana, słuchając Słowa, opowiadając o tym, co On uczynił i oczekując na Jego powrót - to jest misterium Eucharystii.

Wezwanie: Poproszę o przyjęcie daru Eucharystii i zasmakowanie w nim. Podziękuję za dostępność Mszy św. i Komunii św. Zaplanuję sobie czas na adorację Najświętszego Sakramentu, nawet jeśli tylko online.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Boisz się? Żyjesz złudzeniami? Jeśli tak, to Słowo jest dla ciebie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.