Cztery sprawdzone konta na Instagramie, które pomogą ci codziennie czytać Biblię

Cztery sprawdzone konta na Instagramie, które pomogą ci codziennie czytać Biblię
DEON.pl / mł

Wielu katolików co roku w styczniu robi postanowienie, że będzie regularnie czytać Pismo Święte. Najlepiej, oczywiście, codziennie. Jednak życie szybko weryfikuje plany i okazuje się, że znalezienie czasu na codzienne czytanie Biblii nie jest wcale takie łatwe, jak się na początku wydawało.

Co robić, gdy czujemy, że bez codziennej lektury Słowa Bożego nie jesteśmy w stanie rozwijać się duchowo i stoimy w miejscu, a jednak trudno nam się zmotywować do tego, by umieścić w swoim kalendarzu nieodwoływalny punkt dnia - spotkanie z Bogiem w Piśmie Świętym?

Jak codziennie czytać Pismo Święte? 

Jest wiele różnych porad, które można znaleźć, ale mamy dziś dla ciebie jedną i bardzo prostą, jeśli tylko korzystasz z Instagrama. Wsród wielu katolickich profili można znaleźć takie, na których codziennie jest czytana i rozważana Ewangelia z dnia, a jej wysłuchanie wraz z komentarzem zajmuje dosłownie kilka minut.

Co więcej, autorzy wrzucanych w Stories lub rolkach rozważań są fachowcami, więc nie musisz się obawiać, że niesprawdzone komentarze do Pisma Świętego sprowadzą cię na manowce. Jakie to profile? 

DEON.PL POLECA

Cztery sprawdzone konta na Instagramie z codziennym fragmentem Biblii 

Pierwszy z nich jest prowadzony przez jezuitę, Krzysztofa Dzieńkowskiego SJ, który w zasadzie codziennie publikuje na swoim koncie tzw. "jezuicką flashkę", czyli krótką i osobistą refleksję dotyczącą Słowa na dziś. Rozważania znajdziesz na profilu @krzychu_jezuita.

Drugie miejsce, w którym Biblia pojawia się codziennie i to z wyjaśnieniem, jest @bibliotekarobsona . Prowadzony przez Roberta Żarnowskiego, katechetę w jednej z krakowskich szkół oraz doktora teologii jeszcze nieduży profil jest przykładem, że można lekko, prosto i przystępnie mówić o Piśmie Świętym i wyjaśniać ciekawe rzeczy z nim związane. W stories codziennie pojawia się komentarz do czytań z dnia, a w postach publikowanych na profilu - konkretna wiedza zachęcająca do lektury Pisma Świętego.

 

 

Trzeci profil, który warto obserwować na Instagramie, to prowadzone przez krakowskiego księdza i duszpasterza młodzieży Marcina Filara konto @padrefilar. Ksiądz Marcin codziennie publikuje na stories tekst Ewangelii z dnia i nagrywa bardzo krótki komentarz, inspirujący do pomyślenia o swoim życiu w kontekście Słowa na dziś.  

Czwarty instagramowy profil, który pomaga budować nawyk codziennego czytania Biblii i może się pochwalić konkretnymi sukcesami w tym działaniu, to prowadzone przez studenta teologii Marka Chełkowskiego konto @marekteologicznie. Marek codziennie wrzuca w stories przypomnienie do przeczytania fragmentu Pisma Świętego i zachęca do tego, by czytać Biblię regularnie. Budowana wokół profilu społecznośc pokazuje, że ten prosty sposób działa i może być świetną motywacją w 2023 roku.

 

Źródło: DEON.pl / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Jest to propozycja dla osób, które Słowo Boże pragną uczynić swoim codziennym pokarmem duchowym, tęsknią za żywą i mocną relacją z Jezusem, odczuwają, że ich modlitwa stała się powierzchownym rytuałem bez głębi i ducha. Każdy...

Skomentuj artykuł

Cztery sprawdzone konta na Instagramie, które pomogą ci codziennie czytać Biblię
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.