Czy Bóg może być przeciwny człowiekowi?

Czy Bóg może być przeciwny człowiekowi?
(fot. Studio Inigo)
bp Grzegorz Ryś

Są takie momenty w życiu, kiedy nam się wydaje, że Bóg jakby stanął przeciwko nam. Że to, co do nas mówi, jest przeciwne temu, czego się po Nim spodziewamy - mówi bp Grzegorz Ryś.

Ewangelia: "Potem Jezus odszedł stamtąd i podążył w stronę Tyru i Sydonu. A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych okolic, wołała: «Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko dręczona przez złego ducha». Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem. Na to podeszli Jego uczniowie i prosili Go: «Odpraw ją, bo krzyczy za nami!» Lecz On odpowiedział: «Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela». A ona przyszła, upadła przed Nim i prosiła: «Panie, dopomóż mi!» On jednak odparł: «Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom». A ona odrzekła: «Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą z okruszyn, które spadają ze stołów ich panów». Wtedy Jezus jej odpowiedział: «O niewiasto wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz!» Od tej chwili jej córka była zdrowa". (Mt 15, 21-28)

DEON.PL POLECA
Pytanie do biskupa: Dlaczego Jezus tak szorstko zwraca się do kobiety kananejskiej proszącej o pomoc? Porównuje ją wręcz do psa. Dlaczego Chrystus mówi, że został powołany tylko do Izraelitów?

Tego jeszcze nie było. Biskup Grzegorz Ryś mierzy się z pytaniami zadanymi przez czytelników DEON.pl dotyczącymi najtrudniejszych fragmentów Biblii. Odpowiada na najtrudniejsze i rozwiązuje kwestie, z którymi nie potrafiliście sobie poradzić w czasie lektury. W każdą niedzielę tylko na DEON.pl.

Wszystkie odcinki znajdziesz TUTAJ

Czy Bóg może być przeciwny człowiekowi? - zdjęcie w treści artykułu

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Czy Bóg może być przeciwny człowiekowi?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.