3 krótkie modlitwy do Ducha świętego

3 krótkie modlitwy do Ducha świętego
(fot. shutterstock.com)
Logo źródła: WAM psd

Wielkimi krokami zbliżamy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Proponujemy kilka modlitw, które pomogą lepiej przygotować się do tego ważnego Święta.

Modlitwa codzienna

Duchu Przenajświętszy, którego kocham z całej duszy mojej i uwielbiam. Oświecaj mnie, wzmacniaj mnie, kieruj mną, pokrzepiaj mnie, pocieszaj mnie.

Obiecuję poddać się wszystkiemu, co mnie spotka z Twojej woli. Obiecuję przyjąć wszystko, co pragniesz, aby mnie spotkało.

DEON.PL POLECA

Duchu Przenajświętszy, obdarz świat cały i mnie swoim pokojem. Amen.

O wyciszenie

Duchu Święty, naucz nas milczenia pokory, milczenia mądrości, milczenia miłości, milczenia wiary i nadziei - milczenia bardziej niż słów.

Duchu Święty, naucz nas uciszać serce o każdej porze, abyśmy mogli usłyszeć Twój powiew i poruszenie Twoje w nas, kiedy chcesz nam ukazać w ciszy głębokości Boże.

Spraw to, Duchu Święty, bo bardzo tego potrzebujemy.

Przed przystąpieniem do sakramentu pojednania

Przyjdź, Duchu Święty, Duchu Światła i Prawdy, który przenikasz tajemnice serca ludzkiego, przed którym nie ma nic skrytego.

Przyjdź i oświeć mój umysł, abym przypomniał sobie swoje grzechy i poznał ich złość, i abym szczerze za nie żałował. Wolę zaś moją umocnij do powzięcia skutecznego postanowienia poprawy. Amen.

Modlitwa pochodzi z książki: Duch Święty. Modlitewnik

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

3 krótkie modlitwy do Ducha świętego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.