Adam Szustak OP: z takich grzechów się nie spowiadaj

Adam Szustak OP: z takich grzechów się nie spowiadaj
fot. langusta na palmie
Langusta na palmie

Dominikanin jasno wskazuje na grzechy, które nie wymagają wizyty w konfesjonale.

Jak wskazuje zakonnik, na początku Kościoła za grzechy ciężkie uznawano tylko trzy grzechy: morderstwo, cudzołóstwo i apostazję. Wszelkie inne nie wymagały sakramentu i można było pojednać się z Bogiem bez udziału kapłana. - Św. Augustyn nigdy się nie spowiadał - mówi dominikanin. - To znaczy, że nie popełnił żadnego grzechu ciężkiego - dodaje duchowny.

- Mam wrażenie, że bardzo wiele grzechów, które nie są grzechami ciężkimi, włożyliśmy do worka z napisem "grzechy ciężkie".

Z jakich grzechów się nie spowiadać?

Znany kaznodzieja zwraca uwagę, że z kolei grzechy lekkie nie kumulują się w jakikolwiek sposób, nie narastają z czasem aż do grzechu ciężkiego i nie trzeba się z nich spowiadać. Do odpuszczenia takich win wystarczy spowiedź powszechna, która ma miejsce w czasie każdej mszy świętej, ale także stanięcie przed Bogiem i przyznane się do winy, która została popełniona.

DEON.PL POLECA

Posłuchaj wypowiedzi ojca Szustaka:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Szustak OP

„Nasza wiara to nie jest byle co. To nie jest jakiś tam system wartości etycznych i obyczajów religijnych. Twoje życie może stać się ołtarzem Boga. Pozwól Mu tylko dokonać przemiany. Wstań i wejdź w Jego...

Skomentuj artykuł

Adam Szustak OP: z takich grzechów się nie spowiadaj
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.