Adwent na DEON.pl

Adwent na DEON.pl
(fot. DEON.pl)
3 lata temu
Redakcja DEON.pl

Rozpoczynamy Adwent, czas, który chcemy jak najlepiej wykorzystać na odnowienie naszej miłości do Boga i ludzi. Na ten szczególny okres przygotowaliśmy specjalnie dla was kilka propozycji.

Janina Ochojska - Masz więcej, a nie mniej

Jej niepełnosprawność miała ją ograniczać. Plan był taki, że zostanie astronomem. Założycielka i szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej podzieli się historiami o ludziach i wydarzeniach, które dodały jej odwagi do działania mimo wielu przeciwności i zmieniły jej myślenia. I podpowie nam, jak przeżywać trudności, żeby one nas wzmacniały i popychały do robienia dobra w codziennym życiu.

Remigiusz Recław SJ - Zerwij Kajdany

W życiu każdego z nas dzieją się rzeczy, których nie chcemy. Kłopoty w relacjach, problemy w pracy, niespodziewana choroba i wiele innych rzeczy, które odbierają radość życia i oddalają nas od Boga. Jak się od nich uwolnić? Zachęcamy was do udziału w rekolekcjach adwentowych, dzięki którym dowiecie się, jak zerwać kajdany naszych zniewoleń. Rekolekcje będą oparte na krokach uwolnienia Neala Lozano. Poprowadzi je Remigiusz Recław SJ, jezuita od lat związany z charyzmatyczną wspólnotą Mocni w Duchu.

s. Anna Bałchan - Rewolucja codzienności w 5 krokach

​Mówią na nią "siostra od prostytutek", odpowiada, że przecież nie prowadzi agencji towarzyskiej. Daje wsparcie i nadzieję kobietom i dzieciom w skrajnie kryzysowych sytuacjach życiowych. Podkreśla, że tylko z Chrystusem,​ wszystko, co robimy, nabiera sensu. Opowie nam, jak w 5 prostych krokach ​można zrewolucjonizować każdą codzienność. Czyli twoją też!​

Adwent na DEON.pl - zdjęcie w treści artykułu

abp Grzegorz Ryś - Adwentowa misja abpa Rysia

Przez kolejne tygodnie czeka na nas trudna misja. To, czy ja wypełnimy, zależy od wielu czynników. Ce jest jasny, Boże Narodzenie. Żeby dobrze przygotować się do jej wypełnienia, posłuchamy sprawdzonego przewodnika, abpa Grzegorza Rysia. Przez następne dni przeprowadzi nas sprawdzoną drogą, pokaże też ukryte szlaki, wyposaży  we wszystko to, co konieczne do wędrówki i da Słowo, które będzie towarzyszyć nam aż do końca. Podejmij misję abpa Rysia.

Adwent na DEON.pl - zdjęcie w treści artykułu nr 1

Michał Lewandowski - Antyporadnik na adwent

Nie staraj się zrobić nic szczególnego. Adwent zleci, potem święta, po świętach znowu to samo życie. Nie rób nic, albo rób tak, żeby sobie wszystko pokomplikować. Ustaw priorytety do góry nogami, nie zajmuj się tym, co najważniejsze, załatw to szybko i żyj dalej, bo nie warto tracić czasu na coś, co i tak nie przyniesie rezultatu. Prowokacja? Jasne, że prowokacja. Ale adwent to czas, w którym trzeba zmienić swoje życie. Po prostu.

Adwent na DEON.pl - zdjęcie w treści artykułu nr 2

Na co czekasz? #Nie czekaj (autorzy DEON.pl)

Ciągle tęsknimy, ciągle czekamy. Na awans, wakacje, na coś, na kogoś. Na więcej czasu i dłuższą dobę. Na dobry moment i jakiś znak. Na lepsze jutro i lepszy świat. Adwent to wbrew pozorom dobry czas, żeby wreszcie przestać czekać. Autorzy Deon.pl podpowiedzą, jak ​zrobić to skutecznie.​

Adwent na DEON.pl - zdjęcie w treści artykułu nr 3

Adrian Wawrzyczek - Nowy rok. Nowi my 

Przygotuj się z nami do gruntownej zmiany swojego życia i nie daj zaskoczyć noworocznym postanowieniom. Styczeń sprzyja planowaniu. Wszystko wydaje nam się w zasięgu ręki. Przeceniamy nasze możliwości. Wkładamy na swoje barki zbyt wiele, a efektów oczekujemy zbyt szybko. A co, gdyby tak przygotować najpierw grunt pod nasze postanowienia? Nasz nowy projekt pomoże ci uporządkować twoje życie. Zbadaj własne nawyki, naucz się planować, pielęgnuj wytrwałość, opanuj swoją codzienność i pokochaj siebie. Małe kroki są najważniejsze, bo składają się kilometry doświadczenia. Ogarnij się z Ogarniaczem.

Adwent na DEON.pl - zdjęcie w treści artykułu nr 4
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
25,83 zł
36,90 zł

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Skomentuj artykuł

Adwent na DEON.pl
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.