Anita Włodarczyk, złota medalistka z Berlina: podczas zawodów Bóg jest ze mną

Anita Włodarczyk, złota medalistka z Berlina: podczas zawodów Bóg jest ze mną
(fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN)
stacja7.pl / youtube.com / ml

Złota medalistka w rzucie młotem otwarcie mówi o swojej wierze w Boga i Jego pomocy.

"Patrzę w niebo przed wejściem do koła, bo wiem, że Kamila gdzieś tam czuwa nade mną" - powiedziała Włodarczyk kilka lat temu wspominając zmarłą Kamilę Skolimowską, złotą medalistkę na igrzyskach Olimpijskich w Sydney.

Włodarczyk kilka lat temu pojechała na Jasną Górę podziękować za pomoc, jaką otrzymuje do Boga. Powiedziała wtedy: "Jestem tu po raz trzeci. Zaczęłam swoją przygodę tutaj po igrzyskach w Londynie. Chciałam przyjechać podziękować Panu Bogu, Matce Bożej za dotychczasową łaskę. Co roku jestem tutaj, zawsze po sezonie, przede wszystkim dziękuję, ale także czuję się wtedy pewniej, bo wiem, że zawsze Pan Bóg i Matka Boża są ze mną przez cały sezon".

Jak wspomina stacja7.pl, Włodarczyk nigdy nie ukrywała, że wiara stanowi dla niej fundament na którym trwale buduje się w życiu to, co najlepsze: "Jestem od dziecka wychowana w duchu chrześcijaństwa, więc na co dzień jestem z Bogiem, i wiem, że podczas zawodów Bóg jest ze mną".

DEON.PL POLECA

"Wierzę w Boga, kocham Go, jestem Mu oddana. Wierzę, że moje istnienie ma sens i nie skończy się śmiercią fizyczną. W moim życiu było wiele sytuacji, w których szczególnie odczuwałam obecność Boga i w wielu przypadkach wiedziałam, że mi pomógł" - mówiła Polska medalistka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Anita Włodarczyk, złota medalistka z Berlina: podczas zawodów Bóg jest ze mną
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.