Bóg mnie usłyszał. Powiedział "dziewczynko wstań"

Bóg mnie usłyszał. Powiedział "dziewczynko wstań"
(fot. Tomasz Iwański)

- Narkotyki, imprezy, toksyczny związek. Czułam się brzydka i bezwartościowa. Upadłam tak nisko, żeby zrozumieć, że potrzebuję Jezusa - mówi Megan, tancerka Balletu Magnificat, który właśnie przyleciał do Polski.

"Jesteś Garncarzem, a ja twoją gliną. Jesteś Artystą, ja twoim dziełem. Kształtuj mnie, zmieniaj, maluj, jak chcesz, by ludzie widząc mnie, zobaczyli Ciebie" - słowa tej piosenki są moją modlitwą, kiedy tańczę rolę prostytutki z Biblii, która pada do nóg Jezusa, wylewa na jego stopy drogi olejek i wyciera je swoimi włosami. Ta historia jest moją historią - opowiada Megan.

Bóg mnie usłyszał. Powiedział

(fot. Tomasz Iwański)

DEON.PL POLECA

Jako nastolatka nienawidziła swojego życia i chorowała na depresję. Poczucie pustki i osamotnienia zagłuszała alkoholem, narkotykami i płytkimi relacjami z przypadkowymi znajomymi. Tkwiła w toksycznym i przemocowym związku.

- Moje życie było jak czarna i ponura dziura. Ktoś na imprezie dosypał mi coś do drinka. Nie pamiętam nic, poza tym, że leżałam na podłodze w łazience i zwróciłam się do Boga. Poczułam wtedy Jego miłość. Wiedziałam, że ze mną jest.

Jestem nowa

Megan mówi, że Bóg wysłuchał tej modlitwy. Choć zakończenie toksycznej relacji i radykalna zmiana stylu życia okazały się wyzwaniem, czuła, że nie musi już liczyć tylko na siebie.

Wybrała się na przesłuchanie do Balletu Magnificat i dołączyła do ekipy. Spotkała tam ludzi, dzięki którym zaczęła czytać Biblię. Poruszyły ją słowa o tym, że od miłości Boga nic nie może nas odłączyć (por. Rz. 8, 38).

- Myślałam, że już zawsze będę ofiarą przemocy, że nigdy nie uwolnię się od złych rzeczy. Słowo jednak mówi, że w Jezusie jestem nowym stworzeniem i wszystko, co dawne minęło (por. 2 Kor, 17). To stało się ze mną, ja nawet wyglądam dzisiaj całkiem inaczej. Bóg zrobił w moim życiu cud. Dzisiaj kocham taniec i używam ciała, żeby mówić innym o Jezusie.

Bóg mnie usłyszał. Powiedział

(fot. Tomasz Iwański)

Kościół nie boi się wyjść z kościoła

Zaczyna się niepozornie w jednej z amerykańskich sal baletowych. Tancerka Kathy Thibodeaux postanawia tańcem przekazać słowa Jezusa. Pokazać Kościół, który ma odwagę wyjść poza mury, żeby opowiedzieć ludziom treść Ewangelii. Zaczyna się od 7-osobowej grupy tancerzy, którym podoba się pomysł Kathy.

Dzisiaj Ballet Magnificat to największa chrześcijańska szkoła baletowa na świecie. Co roku roku wystawia od 100 do 200 spektakli teatralno-muzycznych zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie, Azji, Ameryce Południowej i w Afryce. Ich występy zobaczyło już ponad 12 milionów ludzi w ponad 40 państwach. Na "wysublimowane piękno i najwyższy profesjonalizm" (jak napisał o nich amerykański "Dallas Morning News") składa się mozaika stylów tanecznych - od klasycznego przez jive’a aż po inspiracje motywami celtyckimi i żydowskimi.
Bóg mnie usłyszał. Powiedział
(fot. Tomasz Iwański)
W repertuarze baletu znajdują się między innymi spektakl o przypowieści z synem marnotrawnym i dobrym ojcem w rolach głównych - "Powrót marnotrawnego", "Twarzą w twarz" - o tym jak to jest żyć z Jezusem, a jak bez Niego, sztuka na podstawie znanej książki C. S. Lewisa - "Listy starego diabła do młodego", a także realizacja znanej baśni Andersena  - "Królowa śniegu".
Bóg mnie usłyszał. Powiedział
(fot. Tomasz Iwański)
Tańczą Ewangelię
- Artyści chcą przywrócić bogactwo tańca we współczesnym Kościele. Tańca, który może pomóc w spotkaniu z Bogiem, który jest i działa - mówi Radosław Siewniak ze Stowarzyszenia "Do Źródła", który zaprosił Ballet Magnificat do Polski. Nie znał wtedy angielskiego i często słyszał: "to nie ma prawa się udać". Okazało się, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych (por. Łk 1, 37).
Są widzowie, którzy w czasie występów znajdują odpowiedź na pytanie o wewnętrzną pustkę i brak sensu. Przekaz taneczny i treść spektakli pomagają w poznaniu, jaki jest Bóg.
Artyści modlą się w czasie prób, przed wejściem na scenę, w trakcie występu i na zakończenie. Po spektaklu rozmawiają z gośćmi, opowiadają historie osobistych nawróceń i zapraszają do wspólnej modlitwy.
Bóg mnie usłyszał. Powiedział
(fot. Tomasz Iwański)
Gdzie możesz zobaczyć spektakl i poznać tancerzy?
Ballet Magnificat przylatuje do Polski od siedmiu lat na zaproszenie Stowarzyszenia "Do Źródła". W naszym kraju wystawili już ponad 50 spektakli, które zobaczyło około 25 tysięcy osób. Podczas polskiego turnée w kwietniu i maju możecie zobaczyć ich spektakle.

Tournée Ballet Magnificat - Polska 2018

KWIECIEŃ

6.04. - Spotkanie z Ballet Magnificat w Chełmie

7.04. - "Bezpieczna Kryjówka", Ballet Magnificat w Chełmie

8.04. - "Szkarłatny sznur", Ballet Magnificat w Chełmie

14.04. - "Bezpieczna kryjówka", Ballet Magnificat w Warszawie

15.04. - "Bezpieczna kryjówka", Ballet Magnificat w Olsztynie

16.04. - Spotkanie z Ballet Magnificat w Olsztynie

18.04. - "Bezpieczna kryjówka", Ballet Magnificat w Nowej Soli
20.04. - "Bezpieczna kryjówka", Ballet Magnificat w Chorzowie

22.04. - "Bezpieczna kryjówka", Ballet Magnificat w Chrzanowie

23.04. - "Bezpieczna kryjówka", Ballet Magnificat w Oświęcimiu

MAJ 

11.05 - "Powrót marnotrwanego", Ballet Magnificat w Rydułtowach

12.05. - "Powrót marnotrawnego", Ballet Magnificat w Czerwionka-Leszczyny

13.05. - "Szkarłatny sznur", Ballet Magnificat w Jaworznie

Bóg mnie usłyszał. Powiedział

(fot. Tomasz Iwański)

Jak zdobyć wejściówkę?

Napisz na adres mailowy Stowarzyszenia "Do Źródła": dozrodla@gmail.com

Przeczytaj też: Jezus ma dla ciebie więcej niż tylko tu i teraz >>

Bóg mnie usłyszał. Powiedział

(fot. Tomasz Iwański)

Korzystałam z reportażu radiowego przygotowanego przez Fundację Głos Ewangelii

z wykształcenia polonistka i pedagog, z pasji dziennikarka i trenerka. Ma w sercu jedność chrześcijan. Lubi życie w rytmie "magis", czyli dawanie z siebie więcej niż trzeba

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch

Biblia – historia zakochanego Boga

Dlaczego w drzewie genealogicznym Jezusa znajdziemy imiona Tamar, Rachab czy Batszeby, mimo że tradycyjne rodowody raczej pomijały kobiety? Dlaczego wbrew starożytnym obyczajom to właśnie one miały często decydujący wpływ na...

Skomentuj artykuł

Bóg mnie usłyszał. Powiedział "dziewczynko wstań"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.