Bp Ryś: dlatego nie słyszymy, co mówi do nas Bóg

Bp Ryś: dlatego nie słyszymy, co mówi do nas Bóg
(fot. youtube.com)
3 lata temu
Logo źródła: Przystanek Jezus bp Grzegorz Ryś

Skoro Bóg jest miłosierny i wszechmocny, to dlaczego nie mówi do nas w sposób słyszalny i jednoznaczny, skoro Go o to poprosimy przez Jezusa?

A Jezus przecież powiedział: "o cokolwiek będziecie prosić w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. O cokolwiek będziecie prosić w imię moje, Ja to spełnię".

Odpowiada biskup Grzegorz Ryś:

Ja nie wiem, czy Jezus może mówić jeszcze bardziej jednoznacznie niż mówi. Problem jest, czy my Go chcemy słuchać tam, gdzie On mówi.

Znowu św. Augustyn, to był naprawdę mądry człowiek, który dużo przeżył w spotkaniu z Bogiem. Augustyn mówi, że w rozmowie z Bogiem ważniejsze jest, żeby chcieć usłyszeć to, co On mówi, niż gadać bez przerwy do Niego. I jakby zmuszać Go do tego, żeby On usłyszał to, na czym mi zależy.

Nie odwracajmy może tych ról i dajmy się poprowadzić Panu Bogu, nie narzucajmy Mu swojej woli. Nieraz jesteśmy dokładnie zablokowani na to, co On nam chce powiedzieć, i mówimy, że do nas nie przemawia.

Jest to zapis fragmentu spotkania "100 pytań do..." z biskupem Grzegorzem Rysiem na Przystanku Jezus 2015.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bp Ryś: dlatego nie słyszymy, co mówi do nas Bóg
Komentarze (1)
4 lutego 2016, 13:10
Bóg słyszy każdego ZAWSZE. My jedynie albo nie zauważamy Jego odpowiedzi, albo nasze prośby są niepewne (w głębi siebie nie wierzymy w to, co mówimy czy w to, że Bóg nas wysłucha). Bóg odpowiada wtedy, gdy tego naprawdę chcemy, a i prośby nie są spełaniane od razu (mogą za kilka dni, miesięcy czy nawet lat).

Skomentuj artykuł

Bp Ryś: dlatego nie słyszymy, co mówi do nas Bóg
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.