Bp Ryś: jak wyrobić w sobie cierpliwość?

Bp Ryś: jak wyrobić w sobie cierpliwość?
(fot. YouTube.com)
bp Grzegorz Ryś

Prosimy Cię Panie Jezu o taką cierpliwość dla nas, dla wszystkich, którzy przychodzą umęczeni, nierozumiejący, dotknięci rozmaitymi cierpieniami, przychodzą, żeby modlić się za wstawiennictwem tej wielkiej świętej.

Stacja IV - Pan Jezus spotyka Matkę swoją

Hymn o Miłości mówi dalej: " Miłość cierpliwa jest". Przy tej stacji widzimy cierpliwość Maryi. To jest cierpliwość matki, cierpliwość do Syna, którego nie zawsze się rozumie.

Cierpliwość do Syna, który chodzi własnymi drogami, także tą swoją drogą, która jest drogą krzyża. Cierpliwość do syna, którego się nie rozumie. Cierpliwość do Boga, którego się nie rozumie.

DEON.PL POLECA

Czy Matko na tej drodze masz jeszcze w uszach słowa Gabriela o Jezusie: "Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida.  Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca." (Łk 1, 32-33)? Ile trzeba mieć cierpliwości do Boga, kiedy to w jaki sposób spełnia obietnicę ma się nijak do naszych wyobrażeń? Cierpliwość matki.

Matka była też św. Rita. Tak bardzo tu czczona. Błogosławimy Cię, Jezu, za ten kult św. Rity. Ten kult matki cierpliwej, ten kult świętej cierpliwej. Ile miała cierpliwości także  w tym rozeznaniu do życia w zakonie, do którego droga była tak długa, tak przedziwna, tak niewyobrażalna? Cierpliwość, która była większa niż ludzki gniew, zemsta.

Cierpliwość, która była większa niż ludzki strach. Cierpliwa święta Rita. Miłość jest cierpliwa.  Cierpliwość to nie jest apatia, cierpliwość to nie jest obojętność. Cierpliwość to jest miłość, która jest mężna, która obstaje przy swoim przy swoim, przy wszystkich przeciwnościach.

Prosimy Cię o taką cierpliwość, cierpliwość Maryi, cierpliwość świętej Rity.

Prosimy Cię Panie Jezu o taką cierpliwość dla nas, dla wszystkich, którzy tu przychodzą umęczeni, nierozumiejący, dotknięci rozmaitymi cierpieniami przychodzą żeby modlić się za wstawiennictwem tej wielkiej świętej. Prosimy o miłość cierpliwą dla nas wszystkich.

W każdy piątek zapraszamy na rozważania Drogi Krzyżowej z bp. Rysiem. Każdego tygodnia opublikujemy jedno rozważanie do konkretnej stacji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Ryś: jak wyrobić w sobie cierpliwość?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.