Chciwość jest źródłem bardzo wielu grzechów. Wielu ludzi kradnie

Chciwość jest źródłem bardzo wielu grzechów. Wielu ludzi kradnie
Fot. photographee.eu/depositphotos.com
Logo źródła: TYNIEC Wydawnictwo Benedyktynów

Zostaliście kiedyś okradzeni, a może ktoś okradł wasze mieszkanie? To jest okropne uczucie. To już jakby nie mój dom, jeśli może w nim buszować byle rabuś - pisze o. Leon Knabit OSB.

Siódme przykazanie Boże: Nie kradnij

Czy ktoś z nas był kiedyś okradziony? A może okradziono nam mieszkanie? Nie chodzi już o stratę materialną, ale o sam fakt. To już jakby nie mój dom, jeśli może w nim buszować byle rabuś. Niepewnie się czuję, gdy w każdej chwili ktoś może sięgnąć do mojej kieszeni czy torby. Okropne!

DEON.PL POLECAChciwość jest źródłem bardzo wielu grzechów. Wielu ludzi kradnie, choć to, co mają, może im doskonale wystarczyć. Wśród rozmaitych rodzajów kradzieży szczególnie dzisiaj częste jest: oszukiwanie przy różnych transakcjach, pirackie ściąganie programów komputerowych, niepłacenie sprawiedliwych podatków. Trzeba się pytać, dlaczego tak się dzieje? Przyczyną jest chyba słabość ludzkiej wiary. Jeśli prawdziwie wierzę, to gromadzę tylko tyle, ile jest mi potrzebne do godnego przeżycia parudziesięciu lat i godziwego zabezpieczenia bytu tym, wobec których mam obowiązki rodzinne.

Popatrzmy na Żłóbek. W nim Jezus „leży nagusieńki”. I nagi jest na krzyżu. Pomyślmy, co my zabierzemy ze sobą, gdy będziemy odchodzili z tego świata.

Fragment książki „Przestań narzekać, zacznij żyć. Część 1”

Leon Knabit OSB – ur. 26 grudnia 1929 roku w Bielsku Podlaskim, benedyktyn, w latach 2001-2002 przeor opactwa w Tyńcu, publicysta i autor książek. Jego blog został nagrodzony statuetką Blog Roku 2011 w kategorii „Profesjonalne”. W 2009 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leon Knabit OSB

Wybór modlitw i rozważań ojca Leona na niedziele całego roku liturgicznego. Książka została podzielona na części: „Rok liturgiczny z ojcem Leonem”, „Wybrane wspomnienia, święta i uroczystości”, „Wybór modlitw”, „O modlitwie. Z ojcem Leonem Knabitem rozmawiają...

Skomentuj artykuł

Chciwość jest źródłem bardzo wielu grzechów. Wielu ludzi kradnie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.