Chrześcijaństwo to religia Osoby opisanej w Słowie

Chrześcijaństwo to religia Osoby opisanej w Słowie
fot. Jezuici Bydgoszcz / YouTube
Paweł Sawiak SJ

Jak czytać Pismo Święte, aby doświadczyć konkretnych owoców w naszym życiu? Posłuchaj rozważania Pawła Sawiaka SJ, przygotowanego na niedzielę Słowa Bożego.

"Zbawienie rozpoczęło się od Żydów i Słowo zaczęło się od Żydów. W niedzielę Słowa Bożego zaczniemy więc od żydowskiego podejścia do Tory. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak Żydzi podchodzą do czytania Pisma? Jest w nich wiele szacunku i pokory" - mówi Paweł Sawiak SJ.

Aby czytać Pismo Święte owocnie, należy posiadać 3 cnoty. Mówią o nich ojcowie pustyni. Pierwsza z nich to pokora - aby ukorzyć przed tekstem i Autorem tego tekstu, którym jest Duch Święty. Warto ćwiczyć pokorę, najlepiej w relacjach z ludźmi. W czytaniu Pisma Świętego ważne są również: wiara i prostota. Co dzieje się, gdy czytamy Słowo Boże, pamiętając o pokorze, wierze i prostocie?

Posłuchaj całego rozważania:

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Słowo rozpala wiarę, z wiary rodzi się nadzieja

Książki abp Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z niezwykłą mocą i wiarą. Autor, jak mało kto przekazuje Słowo, które nie jest przysłonięte efektowną retoryką, ale żywym doświadczeniem...

Skomentuj artykuł

Chrześcijaństwo to religia Osoby opisanej w Słowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.